Asystent Google obsługuje radio. Polska stacja udostępniła swoją akcję

Asystent Google obsługuje radio. Polska stacja udostępniła swoją akcję05.03.2019 12:23
Asystent Google obsługuje radio. Polska rozgłośnia udostępniła swoją akcję
Asystent Google obsługuje radio. Polska rozgłośnia udostępniła swoją akcję

Asystent Google w Polsce ma coraz większe możliwości, a ostatnie zmiany ucieszą przede wszystkim kierowców. Niebawem będzie dostępna integracja z Mapami Google po Polsku, a już teraz można zlecić Asystentowi uruchomienie radia i sterowanie nim. Swoją akcję w języku polskim przygotowało TOK FM.

Akcja TOK FM ma dwa zastosowania. Korzystając z obsługi głosowej smartfonu, można uruchomić słuchanie radia na żywo, a także odtwarzać audycje tematyczne. Akcja nazywa się po prostu TOK FM. Można ją uruchomić na kilka sposobów, na przykład poleceniem: OK, Google. Porozmawiaj z TOK FM.

Prostymi poleceniami można uruchomić radio na żywo lub audycje tematyczne. OK, Google. Zapytaj TOK FM o Poranek uruchomi ostatni odcinek audycji „Poranek”. Podobnie można uruchomić serwis informacyjny, pytając TOK FM o Informacje. Można też zapytać akcję o gospodarkę, kulturę, naukę, sport, zdrowie, ekonomię, technikę i tym podobne.

  • Widok odtwarzania radia na żywo
  • TOK FM proponuje interesującą audycję
[1/2] Widok odtwarzania radia na żywo

Radio na żywo można włączyć poleceniem OK, Google. Poproś TOK FM, żeby włączył radio. Podobnie można zatrzymać odtwarzanie – wtedy TOK FM zapyta, czy chcemy posłuchać czegoś innego i wylosuje inny podcast, który może być interesujący. Akcja jest na razie dostępna w wersji testowej, a bardziej szczegółowa analiza zapytań słuchaczy pozwoli ją lepiej dopasować do ich potrzeb.

Na razie Asystent Google nie obsługuje dostępu Premium do pełnego archiwum audycji Radia TOK FM – do tego wymagana jest aplikacja mobilna. Jeśli zaś chcecie słuchać także innych audycji radiowych, polecamy integrację Asystenta Google z aplikacją TuneIn. Można ją poprosić o uruchomienie dowoln stacji radiowej.

TOK FM kieruje swoją akcję przede wszystkim do kierowców, ale może przydać się także w innych sytuacjach, gdy mamy zajęte ręce – podczas prac manualnych albo uprawiania sportu. Nie bez znaczenia jest też obsługa bezdotykowa dla osób niepełnosprawnych. Wkrótce TOK FM będzie dostępny także na smartgłośnikach z Asystentem Google i w samochodach z Android Auto.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)