Asystent Google obsługuje radio. Polska stacja udostępniła swoją akcję

Asystent Google obsługuje radio. Polska stacja udostępniła swoją akcję

Asystent Google obsługuje radio. Polska rozgłośnia udostępniła swoją akcję
Asystent Google obsługuje radio. Polska rozgłośnia udostępniła swoją akcję
05.03.2019 12:23

Asystent Google w Polsce ma coraz większe możliwości, a ostatnie zmiany ucieszą przede wszystkim kierowców. Niebawem będzie dostępna integracja z Mapami Google po Polsku, a już teraz można zlecić Asystentowi uruchomienie radia i sterowanie nim. Swoją akcję w języku polskim przygotowało TOK FM.

Akcja TOK FM ma dwa zastosowania. Korzystając z obsługi głosowej smartfonu, można uruchomić słuchanie radia na żywo, a także odtwarzać audycje tematyczne. Akcja nazywa się po prostu TOK FM. Można ją uruchomić na kilka sposobów, na przykład poleceniem: OK, Google. Porozmawiaj z TOK FM.

Prostymi poleceniami można uruchomić radio na żywo lub audycje tematyczne. OK, Google. Zapytaj TOK FM o Poranek uruchomi ostatni odcinek audycji „Poranek”. Podobnie można uruchomić serwis informacyjny, pytając TOK FM o Informacje. Można też zapytać akcję o gospodarkę, kulturę, naukę, sport, zdrowie, ekonomię, technikę i tym podobne.

  • Widok odtwarzania radia na żywo
  • TOK FM proponuje interesującą audycję
[1/2] Widok odtwarzania radia na żywo

Radio na żywo można włączyć poleceniem OK, Google. Poproś TOK FM, żeby włączył radio. Podobnie można zatrzymać odtwarzanie – wtedy TOK FM zapyta, czy chcemy posłuchać czegoś innego i wylosuje inny podcast, który może być interesujący. Akcja jest na razie dostępna w wersji testowej, a bardziej szczegółowa analiza zapytań słuchaczy pozwoli ją lepiej dopasować do ich potrzeb.

Na razie Asystent Google nie obsługuje dostępu Premium do pełnego archiwum audycji Radia TOK FM – do tego wymagana jest aplikacja mobilna. Jeśli zaś chcecie słuchać także innych audycji radiowych, polecamy integrację Asystenta Google z aplikacją TuneIn. Można ją poprosić o uruchomienie dowoln stacji radiowej.

TOK FM kieruje swoją akcję przede wszystkim do kierowców, ale może przydać się także w innych sytuacjach, gdy mamy zajęte ręce – podczas prac manualnych albo uprawiania sportu. Nie bez znaczenia jest też obsługa bezdotykowa dla osób niepełnosprawnych. Wkrótce TOK FM będzie dostępny także na smartgłośnikach z Asystentem Google i w samochodach z Android Auto.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)