Asystent Google trafił do nawigacji Waze. Niestety, w Polsce trzeba zaczekać

Strona głównaAsystent Google trafił do nawigacji Waze. Niestety, w Polsce trzeba zaczekać
10.06.2019 20:29
Nawigacja Waze współpracuje już z Asystentem Google
Nawigacja Waze współpracuje już z Asystentem Google

Nawigacja Waze otrzymała ważną aktualizację. Od teraz współpracuje z Asystentem Google, by podobnie jak Mapy Google, dać możliwość głosowej obsługi funkcji przydatnych podczas jazdy. Dzięki temu, kierowca nie musi odrywać wzroku od drogi, aby na przykład zgłosić zagrożenie czy fotoradar na drodze, co bez wątpienia przekłada się na większe bezpieczeństwo podróży.

bEKBPgMR

Zamiast sięgać do ekranu smartfona i odpowiedniej funkcji, w Waze wystarczy teraz aktywować Asystenta Google (co da się zrobić głosowo), a następnie wypowiedzieć wybraną komendę. Niestety, jak na razie integracja z Asystentem nie będzie dostępna w języku polskim.

Wykorzystanie Asystenta Google w Waze, źródło: Blog Google.
Wykorzystanie Asystenta Google w Waze, źródło: Blog Google.

Google informuje o wdrożeniu zaczynającym się już dzisiaj, ale wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i tylko w smartfonach z anglojęzycznym interfejsem. Od czegoś trzeba jednak zacząć. Asystent Google jest sukcesywnie integrowany z kolejnymi aplikacjami i bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości będzie działać w parze z Waze także w Polsce.

bEKBPgMT

Za pomocą głosowych komend można będzie w ten sposób między innymi przeprogramować trasę nawigacji oraz zgłaszać zagrożenia, czyli korzystać z funkcji, która jest jedną z głównych zalet Waze'a w porównaniu do Map Google. Tutaj dopiero niedawno pojawiły się informacje o fotoradarach.

Waze na Androida można pobrać z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKBPgNP