Asystent Google trafił do nawigacji Waze. Niestety, w Polsce trzeba zaczekać

Nawigacja Waze współpracuje już z Asystentem Google
Nawigacja Waze współpracuje już z Asystentem Google
Oskar Ziomek

10.06.2019 20:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nawigacja Waze otrzymała ważną aktualizację. Od teraz współpracuje z Asystentem Google, by podobnie jak Mapy Google, dać możliwość głosowej obsługi funkcji przydatnych podczas jazdy. Dzięki temu, kierowca nie musi odrywać wzroku od drogi, aby na przykład zgłosić zagrożenie czy fotoradar na drodze, co bez wątpienia przekłada się na większe bezpieczeństwo podróży.

Zamiast sięgać do ekranu smartfona i odpowiedniej funkcji, w Waze wystarczy teraz aktywować Asystenta Google (co da się zrobić głosowo), a następnie wypowiedzieć wybraną komendę. Niestety, jak na razie integracja z Asystentem nie będzie dostępna w języku polskim.

Wykorzystanie Asystenta Google w Waze, źródło: Blog Google.
Wykorzystanie Asystenta Google w Waze, źródło: Blog Google.

Google informuje o wdrożeniu zaczynającym się już dzisiaj, ale wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i tylko w smartfonach z anglojęzycznym interfejsem. Od czegoś trzeba jednak zacząć. Asystent Google jest sukcesywnie integrowany z kolejnymi aplikacjami i bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości będzie działać w parze z Waze także w Polsce.

Za pomocą głosowych komend można będzie w ten sposób między innymi przeprogramować trasę nawigacji oraz zgłaszać zagrożenia, czyli korzystać z funkcji, która jest jedną z głównych zalet Waze'a w porównaniu do Map Google. Tutaj dopiero niedawno pojawiły się informacje o fotoradarach.

Waze na Androida można pobrać z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)