Asystent Google w nawigacji – korzystanie z Map Google staje się wygodniejsze

Asystent Google z nowościami w Mapach Google. (depositphotos)
Asystent Google z nowościami w Mapach Google. (depositphotos)

03.12.2018 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korzystanie z nawigacji w Mapach Google staje się wygodniejsze – aplikacja otrzymała lepszą obsługę Asystenta Google. Warto zaznaczyć, że nowości powinny niebawem trafić także dla użytkowników w Polsce.

Owszem, można już korzystać z obsługi głosowej w Mapach Google, która działa naprawdę dobrze. Komendą głosową wybierzemy cel podróży czy poprosimy o znalezienie restauracji lub stacji paliw. Kolejnym etapem, który zwiększa możliwości obsługi głosowej, jest wdrożenie Asystenta Google.

źródło: 9to5google.com
źródło: 9to5google.com

Użytkownicy Map Google, którzy korzystają z Asystenta Google, informują o pozytywnych zmianach. Asystent otrzymał bowiem lepszą integrację z nawigacją. Jego wywołanie, nie zasłania już większej części ekranu – pojawia się wyłącznie wąski pasek na dole wyświetlacza. Pasek ten dostosowuje się do wyglądu nawigacji – w trybie nocnym wspiera ciemny schemat kolorów.

Ponadto, w wybranych scenariuszach nie następuje wyjście z ekranu nawigacji – zmiana okazuje się przydatna chociażby podczas wykonywania połączenia. Wcześniej, po poproszeniu o wykonanie telefonu, okno Map Google było minimalizowane. Teraz połączenie odbywa się w tle.

Asystent Google niebawem w Polsce

Przedstawione zmiany w Mapach Google powinny zainteresować polskich użytkowników. Asystent Google ma bowiem jeszcze w tym roku zyskać obsługę nowych języków, w tym polskiego. Warto zaznaczyć, że informacja została potwierdzona przez polskie Biuro Prasowe Google. Jednakże, nie została ujawniona konkretna data wprowadzenia Asystenta Google.

Najnowsze Mapy Google znajdziecie w naszym katalogu. Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)