Asystent Siripodobny na Windows Phone

Asystent Siripodobny na Windows Phone

03.01.2012 17:09

Przed końcem ubiegłego roku Android Market został zalany aplikacjami przypominającymi Siri — osobistą asystentkę na iOS 5. Doczekaliśmy się też pierwszej aplikacji tego typu dla Windows Phone — specjalnie dla osób, które lubią rozmawiać ze swoim telefonem, powstał Ask Ziggy.

W Markecie aplikacje odpowiadające na pytania zadane głosowo wyrastają jak grzyby po deszczu. Niektóre z nich rzeczywiście są w stanie wprowadzić coś nowego na Androida, inne to jedynie ikonka Siri przypisana do domyślnych Voice Actions Androida. Ask Ziggy jest bliżej tych pierwszych, choć aplikacja przypomina raczej bota, niż twór bliski sztucznej inteligencji. Nie zmienia to faktu, że Ziggy może podać wynik obliczeń, cenę akcji, pogodę, znaleźć połączenie lotnicze, wytyczyć trasę i tak dalej.

Jak widać Ziggy nie jest demonem prędkości, ale radzi sobie całkiem nieźle z zadanymi po angielsku pytaniami. Ziggy najpierw przetwarza mowę na tekst, a następnie wykonuje polecenie lub dostarcza odpowiedź na pytanie. Podobnie, jak w przypadku Siri, konwersację reprezentują dymki. Ziggy może mieć różne głosy, a po dotknięciu dymka z wypowiedzią ponownie przeczyta odpowiedź na zadane pytanie. Podobnie jak oprogramowanie firmy Apple, Ask Ziggy również wykorzystuje technologię rozpoznawania mowy opracowaną przez Nuance.

Tymczasem jak na razie Microsoft nie dostarczył prawdziwej alternatywy dla Siri na Windows Phone i prawdopodobnie jeszcze długo nie dostarczy. Nie mogę zresztą powiedzieć, że mnie to martwi, gdyż nie przepadam za rozmawianiem ze swoim telefonem… ani z żadną inną elektroniką. Zupełnie wystarczy mi możliwość powiedzenia „Xbox pauza” i „zadzwoń do Zwierzaka”, nie muszę zwracać się do kawałka elektroniki z uprzejmą, imienną prośbą o znalezienie dobrze ocenianej pizzerii koło pracy. Jeśli w grę wchodzi przeglądanie opinii o lokalu, nawet wolę zrobić to sama ;). Ale ze względu na złożoność zagadnienia analizy naturalnej mowy i metod dostarczania trafnych odpowiedzi na zadane pytania kibicuję projektom Majel, Zypr i wielu podobnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)