Athár pozwoli zamienić urządzenie przenośne w futurystyczną broń i pojedynkować się z innymi

23.12.2013 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zabawa w gry laserowe na specjalnie zaprojektowanych do tego arenach to wciąż pewna nowość u nas w Polsce, w dodatku dosyć droga, bo oczywiście wypożyczenie odpowiedniego sprzętu do najtańszych nie należy. W innych krajach jednak, szczególnie Ameryce, zestawów plastikowych pistoletów strzelających światełkami do ubranych w specjalne pancerze ludzi jest w domach zatrzęsienie i rzecz jasna modele różnych firm nie są jeszcze ze sobą kompatybilne. Tylko problem może być z bieganiem po ulicy z czymś, co przypomina broń palną... Na wszystkie te kłopoty rozwiązanie znaleźli pasjonaci zbierający na grę Athár, czyli Massive Multiplayer Real-Life Experience.

Athár Kickstarter video

Szóstka zdolnych studentów wierzy, że może zmienić to, jak postrzegamy aktywną nowoczesną rozrywkę, tylko potrzeba im na realizację swej wizji 833 tysiące dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone na opracowanie gry od strony programowej, a więc aplikacji dla systemów iOS oraz Android (z potencjalną wersją dla Windows Phone), plus sprzętowej, czyli komunikującej się za pośrednictwem Bluetooth rękawicy z wpinanym od spodu smartfonem lub phabletem, pełniącej funkcję mało rzucającego się w oczy pistoletu. Takie ATD (Athár Tracking Device) z oprogramowaniem wyceniono obecnie na 59 lub 79 dolarów. Droższy model zaoferuje baterię Lithium-on z opcją ładowania podpiętego pod siebie urządzenia, tańszy działać ma na zwykłych paluszkach AA.

Obraz

Dostaniemy dwa tryby zabawy. W pierwszym umówimy się bezpośrednio w aplikacji ze znajomymi w jakieś miejsce na pojedynek, ustalając zasady rozgrywki takie, jakie znamy z większości sieciowych produkcji FPS. W drugim bierzemy udział w światowej akcji, polegającej na przejmowaniu lokacji dla naszej drużyny i nie należy się dziwić, jeśli podchodząc do danego miejsca ruszą na nas nagle inni gracze z rękawicami... Rzecz jasna urządzenie, którego używamy do zabawy, najlepiej powinno mieć wbudowany moduł GPS, a także dysponować połączeniem z Internetem. Każdy zlikwidowany przeciwnik to naturalnie punkty rozwoju postaci, pożytkowane na ulepszanie umiejętności naszego wojownika w ramach jednej z kilku dostępnych klas.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)