Audacity 2.1.0 z lepszą redukcją szumu i odsłuchem efektów na żywo

Audacity 2.1.0 z lepszą redukcją szumu i odsłuchem efektów na żywo

Audacity 2.1.0 z lepszą redukcją szumu i odsłuchem efektów na żywo
30.03.2015 14:53, aktualizacja: 30.03.2015 19:37

Dobrze znany program Audacity, przeznaczony do rejestrowania i edycji wielościeżkowych nagrań, doczekał się kolejnej wersji. W niej znajdziemy między innymi możliwość odsłuchiwania niektórych efektów na żywo i nowy, lepszy moduł redukujący szum. Audacity 2.1.0 to wersja mająca zastąpić wszystkie starsze wydania.

Podgląd efektów w czasie rzeczywistym od dawna był marzeniem deweloperów i użytkowników Audacity, ale zadanie to jest bardzo trudne i prawdopodobnie nie obejdzie się bez sporych zmian w programie. Jest to już możliwe dla niektórych wtyczek. Odsłuchamy więc efekty z wtyczek korzystających z LADSPA (Linux Audio Developer's Simple Plugin API), VST (Virtual Studio Technology) oraz wtyczki Audio Unit systemu OS X (ich nazwy zaczynają się od AU). W czasie odtwarzania fragmentu nagrania można swobodnie zmieniać parametry efektów i natychmiast słyszeć wynik.

Obraz

Większość efektów Nyquist również zyskała podgląd. Ponadto parametry efektów VST można zapisywać w bankach FXB, także dla wielu wtyczek na raz. Więcej na temat wtyczek można dowiedzieć się z Wiki Audacity, tam też znajdują się instrukcje instalacji.

Narzędzie usuwające szum zostało zastąpione nowym o nazwie Redukcja szumu. Narzędzie to obsługuje się podobnie do poprzedniego, ale efekty będą dużo lepsze. Warto wspomnieć, że autor redukcji szumu, Paul Licameli, to świeży nabytek w zespole deweloperów Audacity.

Obraz

Ponadto wprowadzonych zostało sporo mniejszych poprawek, tak w działaniu programu, jak i czysto kosmetycznych. Warto tu wspomnieć o nowych paskach miernika, które pokazują więcej informacji na mniejszych obszarach.

Najnowszą wersję Audacity dla systemów Windows, OS X i Linux można pobrać z naszej bazy programów. Audacity to projekt otwarty, dostępny na licencji GPL. Można z niego korzystać za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)