AutoCAD powraca na Mac OS i debiutuje na iOS

AutoCAD powraca na Mac OS i debiutuje na iOS

Kuba Pawlak
31.08.2010 12:41, aktualizacja: 31.08.2010 14:44

Po osiemnastu latach nieobecności na platformie Mac OS, program AutoCAD powraca do komputerów z logo nadgryzionego jabłka. Blisko 5000 testerów sprawdzało działanie natywnej wersji beta AutoCAD for Mac.

Osoby korzystające z programów do projektowania w 2D i 3D w systemie Mac OS X miały do wyboru wiele rozwiązań, niestety, oprócz najpopularniejszego - AutoCAD. Dotychczas program był dostępny dla Maków 18 lat temu. AutoDesk przygotował wówczas wersje swojej aplikacji dla Mac OS i Uniksa, jednak projekt został zarzucony. Duża sprzedaż komputerów firmy Apple zmieniła jednak nastawienie AutoDeska - przynajmniej do tej pierwszej platformy.

AutoCAD na platformę Mac w pełni wykorzystuje możliwości systemu operacyjnego Mac OS X, w tym graficzne przeglądanie plików zawierających projekty za pomocą narzędzia Cover Flow oraz korzystanie z myszy Magic Mouse opartych na technologii Multi-Touch. Dodatkowo notebooki Mac wyposażone są w panel dotykowy Magic Trackpad umożliwiający realizację takich funkcji jak intuicyjne obracanie i zbliżanie wyświetlanych na ekranie obiektów.

Ponadto Autodesk wprowadzi na rynek aplikację mobilną AutoCAD WS przeznaczoną dla urządzeń opartych na systemie operacyjnym iOS, takich jak iPad, iPhone i iPod. Nowa aplikacja pozwoli użytkownikom edytować i dzielić się projektami stworzonymi przy wykorzystaniu AutoCAD podczas pracy w terenie.

Oprogramowanie AutoCAD na Mac i aplikacja mobilna AutoCAD WS będą dostępne w Ameryce Północnej i w Europie począwszy od jesieni tego roku. Szczegółowe informacje, w tym także na temat możliwości zakupu, można będzie uzyskać na specjalnej stronie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)