AutoMapa coraz bliżej Windows Phone. Ruszyły zapisy do testów bety

AutoMapa coraz bliżej Windows Phone. Ruszyły zapisy do testów bety

AutoMapa coraz bliżej Windows Phone. Ruszyły zapisy do testów bety
Paweł Piskurewicz
19.08.2015 11:55, aktualizacja: 09.10.2015 15:01

Pod względem dostępnych nawigacji samochodowych sytuacja Windows Phone nie wygląda źle. Obecnie system dysponuje zarówno darmowymi programami (w tym z możliwością pracy w trybie offline) jak i płatnymi. Wraz z Windows 10 Mobile także wbudowane mapy mogą prowadzić nas głosowo zakręt po zakręcie. Wciąż jednak brakuje kilku popularnych, rodzimych marek. Jedną z najważniejszych jest Automapa. Na szczęście już niedługo ma się to zmienić.

O wydaniu Automapy na Windows Phone mówiło się od dawna. Autorzy na pytania o premierę odpowiadali zazwyczaj to samo, że powstaje oraz, że trafi to sklepu już niedługo. Prace jednak trwają i rzeczywiście mają się ku końcowi. A przynajmniej na to wskazuje wersja programu, którą mieliśmy okazję testować, a także startujące dziś zapisy do programu testów beta.

Obraz

Standardowo przygodę z aplikacją rozpoczynamy od pobrania map dla Polski bądź też Europy. Interfejs aplikacji stara się wpisać w specyfikę systemu Windows Phone. Choć czasem natrafimy na dziwne rozwiązania, takie jak np. dodatkowe przyciski cofania, to w większości przypadków wygląda to dobrze i po prostu pasuje do systemu. Na start otrzymujemy siedem dni próbnych, które pozwalają zapoznać się z działaniem aplikacji na naszym urządzeniu oraz dokładnością map i wskazówek dla uczęszczanych przez nas tras. Później możemy zdecydować się na jedną z trzech licencji. Podczas trwania testów, dostęp do map jest darmowy.

Obraz

AutoMapa dla Windows Phone pod względem możliwości ma nie odbiegać znacząco od wersji dla systemu Android oraz iOS. Poza nawigacją offline znajdziemy tu między innymi: asystenta pasa ruchu, prognozy ruchu drogowego, ogromną bazę POI, możliwość wyznaczenia trasy z wykorzystaniem punktów pośrednich czy też wsparcie dla CB Radia. Pewne ograniczenia wynikają ze specyfiki samego systemu. Więcej o możliwościach aplikacji znajdziecie w jej opisie na stronie sklepu Windows.

Obraz

Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana. Choć aplikacja powstaje z myślą o Windows Phone 8.1, sprawuje się dobrze także na Windows 10 Mobile. Zapisy do wersji testowej rozpoczną się dziś na specjalnie przygotowanej stronie. Obecnie jest ona nieaktywna. Gdy tylko dostaniemy informacje, że rejestracja jest możliwa, zaktualizujemy wpis. AutoMapę w wersji dla systemów Android, iOS i Windows znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

Aktualizacja: Formularz do zapisów jest już aktywny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w programie beta testów istotna jest kolejność zgłoszeń.

Aktualizacja 09.10 14:15: Wznowiono zapisy do programu testów wersji beta

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)