AutoMute dla Chrome – nie daj się zaskoczyć dźwiękom na stronach

Katie Tegtmeyer, Flickr CC-BY
Katie Tegtmeyer, Flickr CC-BY

30.03.2018 12:43, aktual.: 22.04.2018 22:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas przeglądania internetu warto mieć narzędzie, które zablokuje odtwarzane bez naszej zgody dźwięki. AutoMute to rozszerzenie dla przeglądarki Chrome, które wycisza, automatycznie lub na życzenie, wszystkie dźwięki na stronach.

AutoMute dostępny jest w w naszej bazie oprogramownia. Rozszerzenie pozwala wyciszać dźwięki na życzenie lub automatycznie. W przypadku trybu automatycznego można dodawać wybrane strony do białej listy, by zawsze mogły nam odtwarzać dźwięki, lub wpisywać strony na czarną listę – w tym przypadku dźwięki nigdy nie będą odtwarzane na tych stronach. W ustawieniach można wpisywać domeny z gwiazdkami, by objąć szerszy zakres jednym wpisem.

Obraz

Wyciszanie ręczne działa w trzech trybach: pozwala uciszyć wszystkie karty, tylko aktualną kartę lub wszystkie karty poza aktualną. Odpowiednią opcję można wybrać z menu rozwijanego po kliknięciu ikony rozszerzenia. Wygodniejsze jednak jest korzystanie ze skrótów klawiszowych:

  • Alt+Shift+M – włącz dźwięk na aktualnej karcie
  • Alt+Shift+L – wycisz wszystkie karty
  • Alt+Shift+O – wycisz wszystkie karty poza aktualną
Obraz

Rozszerzenie zagnieżdża się obok paska adresu w Chromie. Z menu, które rozwija się po kliknięciu jego ikony, można także szybko dodać konkretną stronę lub całą domenę do listy. Jeśli zdarza wam się przestraszyć dźwięków wydobywających się z komputera i w pośpiechu szukać karty, z której pochodzą, warto zainstalować to rozszerzenie. Trzeba tylko pamiętać, że jeśli rozszerzenie jest zainstalowane, nie można włączać dźwięku na kartach z menu kontekstowego karty.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)