r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avast Free Antivirus 2017 17.4.2294

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, przeglądane strony internetowe, a także dba o aktualność systemu.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, monitorowania zachowań, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

Nowości i zmiany w wersji 2017

Avast 2017 to przede wszystkim odświeżona wersja chmurowego skanera antywirusowego CyberCapture, który radzić ma sobie z wykrywaniem i analizą podejrzanego kodu w czasie rzeczywistym – przechwycone pliki trafiają do wirtualnego środowiska, w którym ich zachowanie jest testowane, a dane o zachowaniu przekazywane do Avast Threat Labs. Towarzyszy mu nowy mechanizm obronny Behavior Shield, przeprowadzający analizę zachowania procesów na komputerze użytkownika. Nastawiony przede wszystkim na wykrywanie aktywności typowych dla ransomware, keyloggerami i innym oprogramowaniem szpiegującym, chroni nawet przed nieznanymi dotąd zagrożeniami, wykorzystującymi luki 0-day.

Kolejną nowością jest ulepszony Wi-Fi Inspector, wcześniej znany jako Avast Home Network Security. To narzędzie skupia się na zabezpieczeniach routera i urządzeń podłączonych do domowej sieci, sprawdzając, czy ich firmware jest wolne od luk. Avast 2017 przynosi także ulepszony menedżer haseł, który przechowuje wszystkie hasła użytkownika w centralnym schowku, zaszyfrowanym kluczem wyprowadzonym z hasła głównego oraz potrafi automatycznie uzupełniać wszystkie formularze wykorzystywane do logowania do kont online. Z kolei gracze docenią zupełnie nowy tryb Game Mode.

Należy też wspomnieć o debiutującym w tym wydaniu trybie pasywnym. Dzięki niemu osoby korzystające już z innego antywirusa będą mogły wykorzystać interesujące ich funkcje Avasta bez konieczności odinstalowania innego oprogramowania zabezpieczającego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Avast 2017 z obroną behawioralną i trybem dla graczy, pomoże też zabezpieczyć Internet Rzeczy

115
OPROGRAMOWANIE 07.02.2017 | Adam Golański (eimi)

41% polskich internautów wybrało Avasta – takie były wyniki badania przeprowadzonego w grudniu 2016 roku przez firmę ARC Rynek i Opinia. Przy tak ogromnej popularności antywirusa z Czech, każde nowe jego wydanie jest wydarzeniem dużej wagi w świecie software. Udostępniony dzisiaj Avast 2017 na uwagę zasługuje jednak nie tylko ze względu na popularność. Nowe wersje pakietów Free Antivirus, Pro Antivirus, Internet Security i Premier to dostosowanie się do współczesnego świata cyberzagrożeń, w którym standardowe oprogramowanie antywirusowe dla Windowsa przestało wystarczyć – i w którym to już…

Antywirusy pod lupą: co najlepiej ochroni Windowsa 7?

189
BEZPIECZEŃSTWO 13.10.2016 | Adam Golański (eimi)

Testy oprogramowania antywirusowego od dawna budzą kontrowersje – ci, którzy w nich przegrają, zawsze wytkną jakieś błędy w metodyce badawczej, wskutek których ich produkt nie został należycie doceniony. A jednak na tym niewdzięcznym rynku niezłą pozycję utrzymuje niemiecka spółka AV-TEST, która od lat przeprowadza testy pakietów zabezpieczających Windowsy przed malware na dużą skalę. W ostatniej rundzie testów Niemcy skupili się na Windows 7, wciąż najpopularniejszym systemie na świecie. Wystartowały 23 pakiety ochronne w swoich najnowszych wersjach, przyszło im się zmierzyć zarówno ze…

Recenzje użytkowników

Darmowy, nazwa.
Nagware, słaba ochrona, spowalnia system, ciężki interfejs graficzny.
ocena użytkownika

Niegdyś dobrej klasy antywirus dzisiaj jest tylko wydmuszką, sprawiający dobre wrażenie. Ciągłe przypominanie o różnych zaletach wersji pro spowalnia system. Nie odnajduje większości wirusów - sprawdzałem na wirtualnej maszynie ściągając zainfekowane pliki - 0 reakcji. Potrafi za to dobrze zamienić każdy dobry, szybki komputer w ziemniaka. Używam go tylko ze względu na zasiedzenie, ale z chęcią poleciłbym każde inne darmowe rozwiązanie np. Panda, lub AVG. Jedyną dobrą rzeczą jaką mogę o nim powiedzieć jest to, że daje jakąś podstawową ochronę przed wirusami (w myśl zasady lepsza słaba ochrona niż żadna). A no i nazwa... :)

19.05.2017 20:20 | Recenzja do wersji 2017 17.4.2294
Plusów brak
Muli komputer, wyszukuje a gdy znajdzie błędy nie naprawia
ocena użytkownika

Dałem się skusić i kupiłem na dwa lata.Po wpisaniu kodów zaczął mulić komputer, przerywać pracę , zawieszać i blokować. Po zakończeniu skanowania nie naprawia komputera i nie usuwa wirusów lecz każe kupować nastepny antywirus dwuletni. Zgłosiłem do firmy avast Polska że rezygnuję z ich avasta i proszę o zwrot pieniędzy w odpowiedzi złodzieje z avast polska zablokowali mi komputer. Nie kupujcie i nie instalujcie tego gówna !!!!!

14.04.2017 15:43 | Recenzja do wersji 2017 17.3.2291
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #10523 22.06.2017 09:34

Wydaje mi się ,że producenci w miarę upływu czasu będą odchodzić od darmowych antywirusów i zadowolonych będzie mniej ,że nie są darmowe .Dlatego te które pozostaną coraz częściej będziemy narzekać ,gdybać ,polemizować ,ględzić . Natomiast płatne będą darmowe na określony okres testowania ,niekiedy z konkursów reklamowych na dłużej . Avast dziurawy jak sito nie jest prawdą w sensie skrajności negatywnego pisania, ponieważ ma go sporo ludzi i nie wszyscy łapią wirusy lub Avast je neutralizuje . Dajcie też zarobić informatykom bo jak wiadomo w płatnych z wyższej półki antywirusach roboty mają mniej lub rzadziej . Uważam ,że jeżeli ktoś nie ma pecha i używa darmowego antywirusa rok bez awarii systemu czy bez dużego spowolnienia kompa to jest sukces a znam takich którzy używają dłużej i nie narzekają na większe problemy . Wybór darmowych mamy niewielki bo jest ich zaledwie kilka które spełniają pozytywne oczekiwania co do lepszej skuteczności ale tu zdania są jak pisałem podzielone . Jedni zachwalają jaki to dobry program a drudzy piszą ,że słaby ,mało skuteczny ,badziewie .Dlatego kieruję się ilością wpisów pozytywnych i jeżeli jest przewaga nad niepozytywnymi to program instaluję .Najlepiej szukać wiedzy o programach i wiedzieć więcej niż tylko polegać na opiniach . Niektórzy posiłkują się skanerami i co jakiś czas włączają go ale skanery z reguły nic nie znajdują lub szkodnik sobie siedzi w komputerze i w najlepszym przypadku zamula kompa . Casami pomaga właściwe dobranie do antywirusa głównego - dodatkowego programu z działu bezpieczeństwa .Programu co istotne działającego również w czasie rzeczywistym a więc jednocześnie .Według rozumowania co dwa to nie jeden i licząc na większą skuteczność dwóch w zapobieganiu .Są dwa, trzy programy do wyboru w miarę ważne które można dodać do antywirusa. Ważne aby sobie pomagały a nie przeszkadzały w ochronie lub nie obciążały komputera .

  #10522 21.06.2017 22:47

@Patryk7657 (niezalogowany): E tam, NOD32 jest od Avasta Premier o wiele lepszy w wykrywaniu różnego syfu.

  #10521 19.06.2017 21:26

Ludzie? Czy wy się dobrze czujecie? Przecierz to jest Free Antivirus, no ludzie nie załamujcie mnie.. oczywiście że windows defender będzie lepszy od darmowego antivirusa. Co wy się czepiacie darmowego antivirusa? Weźcie się ogarnijcie. Ja mam AVAST Premiere 2016 i jestem z niego zadowolony i według mnie żaden antivirus nie ma z nim szans, nawet śmiem twierdzić że nie dorastają mu do pięt.

  #10520 18.06.2017 21:06

Nie dosyć, że Avast kiepsko chroni komputer, to jeszcze ten jego obecny wygląd. Pożal się Boże! No ale nie wygląd jest ważny tylko ochrona, a to jest kiepska. Już lepiej zainstalować darmową Pandę lub płatnego NOD32.

jarek0075   5 #10519 17.06.2017 12:22

Zainstalujcie sobie SecureAplus i po problemie , w tej chwili jeden chyba z najlepszych antywirusów . 12 silników skanujących w chmurze , mało obciąża komputer jest lżejszy od Eseta Nod32 . I co ważne skuteczny w tym co robi . Avast to takie przereklamowane coś co mało doświadczeni instalują a doświadczeni omijają z daleka .

  #10518 14.06.2017 09:26

Dzisiaj w miarę dobry AV, to antywirus płatny. Na przykład: NOD32, Kasperski lub BitDefender. Z bezpłatnych to w sumie nie wiem, może darmowa Panda? Na pewno nie Avast.

  #10517 08.06.2017 15:03

@Aconcagua: Nie końca się z tym zgadzam. Myślę, ze ktoś, kto nie ma zbyt wielkiego obycia z komperm (np. osoby starsze) powinien mieć jakiś AV zainstalowany.

Aconcagua   2 #10516 08.06.2017 13:48

Szkoda syfić komputer tymi antyprogramami. Wystarczy zdrowy rozsądek, a żaden antywirusowy chłam nie jest potrzebny.

adrianh   2 #10515 06.06.2017 17:36

@Jiuzio (niezalogowany): Racja, zarówna darmowe Panda i Bitdefender stoją wyżej w moim rankingu.

Shagrath   4 #10514 06.06.2017 07:24

Najbardziej przereklamowany z AV jakie znam!

  #10513 05.06.2017 21:51

@adrianh: Tak, dużo jest ludzi naiwnych, albo nieświadomych jaki to jest szajs. Doprawdy Avast jest reklamowany, ale jest kiepski w wykrywaniu wirusów, już lepszy jest darmowy Bitdefender lub Panda.

adrianh   2 #10512 03.06.2017 09:37

Avast jaki jest każdy widzi, i nie jest to żadną tajemnicą, że to jeden z gorszych ogólnie dostępnych AV. Tylko pytanie. U licha skąd ten chłam, ma aż tyle pobrań? Aż tylu jest naiwnych?!

  #10511 01.06.2017 09:12

Avast to doprawdy dziurawe sito. Chcesz mieć ochronę nieco lepszą, zainstaluj darmowego Bitka lub darmową Pandę.

  #10510 24.05.2017 09:41

@hummer: I dobrze, że Defender się wyłącza, tak powinno być. Nie powinny pracować dwa antywirusy razem.

hummer   11 #10509 22.05.2017 15:41

U mnie na 8-letnim komputerze z Win7 jest Avast Internet Security, na drugim nowszym z Win10 jest Kaspersky Internet Security. Skanowanie 'online' na obydwóch nigdy niczego nie znalazło, działają płynnie bez zarzutu.

A propos Windows Defender... Nie wiem jak jest w przypadku wersji 'Free', ale po przedostatniej aktualizacji pakietu Avast Internet Security automatycznie się wyłącza :) Nie jest to oczywiście jakiś problem, bo chociaż nie da się go włączyć "normalnie" to da się to zrobić "na siłę" zmieniając jedną cyferkę w Rejestrze.

michalex1992   7 #10508 14.05.2017 15:12

@DeadPool9090: prawie rok używam windows defender już i jestem zadowolony z niego

Autor edytował komentarz w dniu: 14.05.2017 16:30
DeadPool9090   1 #10507 14.05.2017 14:46

@michalex1992: a długo tego defendera uzywasz ?

  #10506 13.05.2017 21:24

@pqwert (niezalogowany): Zgadzam się

  #10505 13.05.2017 21:24

@SzymonL: Widać, że nie masz zainstalowanego Avasta

  #10504 13.05.2017 19:58

Avast powinien odchudzić swoje "bajery", czyli zrezygnować z niepotrzebnych dupereli i bardziej się skupić na ochronie przed wszelkiego rodzaju badziewiem. Na razie Avast to taki dziurawiec pospolity.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.