r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avast Free Antivirus 2017 17.2.2288

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, przeglądane strony internetowe, a także dba o aktualność systemu.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, monitorowania zachowań, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

Nowości i zmiany w wersji 2017

Avast 2017 to przede wszystkim odświeżona wersja chmurowego skanera antywirusowego CyberCapture, który radzić ma sobie z wykrywaniem i analizą podejrzanego kodu w czasie rzeczywistym – przechwycone pliki trafiają do wirtualnego środowiska, w którym ich zachowanie jest testowane, a dane o zachowaniu przekazywane do Avast Threat Labs. Towarzyszy mu nowy mechanizm obronny Behavior Shield, przeprowadzający analizę zachowania procesów na komputerze użytkownika. Nastawiony przede wszystkim na wykrywanie aktywności typowych dla ransomware, keyloggerami i innym oprogramowaniem szpiegującym, chroni nawet przed nieznanymi dotąd zagrożeniami, wykorzystującymi luki 0-day.

Kolejną nowością jest ulepszony Wi-Fi Inspector, wcześniej znany jako Avast Home Network Security. To narzędzie skupia się na zabezpieczeniach routera i urządzeń podłączonych do domowej sieci, sprawdzając, czy ich firmware jest wolne od luk. Avast 2017 przynosi także ulepszony menedżer haseł, który przechowuje wszystkie hasła użytkownika w centralnym schowku, zaszyfrowanym kluczem wyprowadzonym z hasła głównego oraz potrafi automatycznie uzupełniać wszystkie formularze wykorzystywane do logowania do kont online. Z kolei gracze docenią zupełnie nowy tryb Game Mode.

Należy też wspomnieć o debiutującym w tym wydaniu trybie pasywnym. Dzięki niemu osoby korzystające już z innego antywirusa będą mogły wykorzystać interesujące ich funkcje Avasta bez konieczności odinstalowania innego oprogramowania zabezpieczającego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Avast 2017 z obroną behawioralną i trybem dla graczy, pomoże też zabezpieczyć Internet Rzeczy

115
OPROGRAMOWANIE 07.02.2017 | Adam Golański (eimi)

41% polskich internautów wybrało Avasta – takie były wyniki badania przeprowadzonego w grudniu 2016 roku przez firmę ARC Rynek i Opinia. Przy tak ogromnej popularności antywirusa z Czech, każde nowe jego wydanie jest wydarzeniem dużej wagi w świecie software. Udostępniony dzisiaj Avast 2017 na uwagę zasługuje jednak nie tylko ze względu na popularność. Nowe wersje pakietów Free Antivirus, Pro Antivirus, Internet Security i Premier to dostosowanie się do współczesnego świata cyberzagrożeń, w którym standardowe oprogramowanie antywirusowe dla Windowsa przestało wystarczyć – i w którym to już…

Antywirusy pod lupą: co najlepiej ochroni Windowsa 7?

188
BEZPIECZEŃSTWO 13.10.2016 | Adam Golański (eimi)

Testy oprogramowania antywirusowego od dawna budzą kontrowersje – ci, którzy w nich przegrają, zawsze wytkną jakieś błędy w metodyce badawczej, wskutek których ich produkt nie został należycie doceniony. A jednak na tym niewdzięcznym rynku niezłą pozycję utrzymuje niemiecka spółka AV-TEST, która od lat przeprowadza testy pakietów zabezpieczających Windowsy przed malware na dużą skalę. W ostatniej rundzie testów Niemcy skupili się na Windows 7, wciąż najpopularniejszym systemie na świecie. Wystartowały 23 pakiety ochronne w swoich najnowszych wersjach, przyszło im się zmierzyć zarówno ze…

Recenzje użytkowników

Przyjemny interfejs, łatwość obsługi, szybka reakcja
Nachalne zachęcanie do zakupienia pełnej wersji, obciążenie procesora
ocena użytkownika

Z avastem jestem od dobrych kilku lat i śmiało mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Nieraz uratował mnie przed "tragedią". Na pochwałę zasługuje kilka dodatkowych narzędzi, które często mogą się przydać (np. czyszczenie przeglądarki, aktualizacja innych programów).
Program polecam szczególnie osobom niedoświadczonym, rozpoczynającym przygodę z Internetem. Uważam, że jest on tak łatwy w obsłudze, że każdy powinien sobie z nim poradzić.

05.08.2016 15:36 | Recenzja do wersji 2016 12.1.2272
polski interface, safezone, software updater, polskie komunikaty dźwiękowe, menedżer haseł, rozszerzenia do przeglądarki
niezbyt nachalna autopromocja
ocena użytkownika

Ostatnio, ze zdumieniem zobaczyłem w av-test i av-comparative, że avast! znów pojawił się jako oferujący pełną ochronę. Już podczas pierwszego skanowania dowiedziałem się, że mam jakieś spowalniające ustawienia, a do ich likwidacji powinienem sobie coś dokupić. Prawdę mówiąc, takie są dzisiejsze czasy i po używaniu 360 oraz produktów Iobit czy Auslogics, specjalnie mnie to nie zaskoczyło. W avast! jednak dobre jest to, że tego rodzaju komunikaty można sobie wyłączyć, żeby nie straszyły.

avast! dostarcza także zabezpieczoną przeglądarkę z specjalną osłoną do zakupów i wbudowanym adblock. Jest całkiem niezła, zwłaszcza, gdy poświęcić jej kilkanaście minut.
Dla innych przeglądarek można sobie zainstalować rozszerzenie. To już nie jest dawne okienko ratingowe, ale całkiem niezłe ustrojstwo, z możliwością blokady śledzenia (np. DP ma 3 różne systemy śledzące), ochroną przed phishingiem, korygowaniem wpisywanych URL, a także przełączaniem na bezpieczną przeglądarkę przy zakupach. To akurat od razu wyłączyłem.

Poza tym jest też moduł do sprawdzania, czy zainstalowane w Windows aplikacje są w najnowszych wersjach. Przyjemne, bo po polsku. Rzadkość. Dodatkowo menedżer haseł, który synchronizuje się z innymi urządzeniami. Ale trzeba się zarejestrować.

Interface, oczywiście po polsku, jest wysoce konfigurowalny. Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu różne poziomy dostępu do konfiguracji, określenie czasu wyświetlania komunikatów i zablokowanie komercyjnych zajawek pokazujących, że trzeba jeszcze coś dokupić dla pełnego szczęścia.

15.06.2016 01:18 | Recenzja do wersji 2016 11.2.2262
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
1fiesta   3 #10464 28.02.2017 08:18

Popieram , choć ja wróciłem do Comodo.

  #10463 27.02.2017 20:36

Poprzednia wersja Avasta powodowała, że na moim komputerze nie działało wiele programów. Musiałem wrócić do jakiejś starej wersji.

  #10462 25.02.2017 09:42

Zainstalowałem Avasta free. Był na moim kompie 2 dni. Wywaliłem na zbity łeb. Wracam do darmowej Pandy.

grześ12   8 #10461 24.02.2017 22:55

Korzystał ktoś z "trybu pasywnego"?

  #10460 24.02.2017 16:25

Jeśli ktokolwiek ma nurtujący wybór między darmowym avastem (który jest do niczego - nie oszukujmy się) a darmowym AVG (kiedyś to był naprawdę dobry soft) a COMODO INTERNET SECURITY to polecam instalowanie CIS. Jest wiele lepszy niż avast i reszta darmowych. Skuteczność prawie 100%. Sam używam. i Polecam go każdemu znajomemu i wrogowi :). Jak czegoś nie wykryje to spróbuj uruchomić dany plik a zobaczysz czy działa (wykrywa) :). Pozdrowienia dla malkonentów avasta i reszty podobnej w formie free.

  #10459 23.02.2017 15:24

@materna120120 (niezalogowany): No właśnie, a Redakcja DP dalej poleca instalację Avasta?!

  #10458 23.02.2017 11:23

@Anonim (niezalogowany): U mnie na stacjonarnym Dell Windows 7 sp1 nowy avast wyłączył wszystkie programy 64-bitowe. Dopiero odzyskanie systemu z punktu przywracania pomogło wrócić do systemu i starej wersji avast.

  #10457 21.02.2017 21:49

Aktualnie AV Avast ma za dużo różnych pierdół zupełnie niepotrzebnych. Po co wszystko? Po co funkcje, które tak naprawdę nic nie dają. Antywirus ma skutecznie chronić kompa. A w tym akurat Avast jest słaby.

FreeWare_RK   21 #10456 19.02.2017 12:58

@Sigmunto (niezalogowany): Tak wypadało by to zrobić.

Tazior102   2 #10455 18.02.2017 09:22

test bezpiecznej przeglądarki i modułu bezpiecznej bankowości różnych programów antywirusowych w tym Avasta - https://avlab.pl/czy-antywirusowe-moduly-do-ochrony-e-platnosci-sa-warte-swojej-...

dodam, że Avast nie zaliczył w ogóle testu :(

Autor edytował komentarz w dniu: 23.02.2017 09:22
  #10454 17.02.2017 14:51

@FreeWare_RK: Chyba tez trzeba wyłączyć Cleanup, bo to taka atrapa, która jest dodatkowo płatna i w rzeczywistości nie działa.

FreeWare_RK   21 #10453 16.02.2017 21:56

@Sigmunto (niezalogowany): Kiedyś instalowałem wszystko ale jest to niepotrzebne. Uważam, że można pominąć spokojnie te bajery. Tak bym uczynił osobiście znowu go instalując. Kiedyś ja ,,bawiłem" się w betę 2017 to raz zainstalowałem wszystko a potem przeinstalowałem i odznaczyłem praktycznie wszystko bo po co mi VPN skoro i tak płatny czy inne tam tryby gry itd. Po co to. Potem jak tego nie ma to wydawało mi się, że sam program działał lepiej.

  #10452 16.02.2017 19:17

@Tibu_11: No toś wyjaśnił, nie ma co. @FreeWare_RK: będzie z Ciebie super zadowolony i pewnikiem doda Cię do znajomych.

  #10451 16.02.2017 17:34

Pytam tak szczerze: czy Avasta free można zainstalować? Czy on coś chroni komputer? Jak go instalujecie? Jako instalację ogólną, tj. wszystko jak leci, czy szczegółową, tzn. z czegoś rezygnujecie np. z Cleanup, które chyba i tak nie działa.

Tibu_11   3 #10450 16.02.2017 17:21

niedociągnięcie : ponad 2 godziny skanował system i 0% , godzine przed ikonka była w pół zielona. Po 2 godzinach zielonego nie było ...

Tibu_11   3 #10449 16.02.2017 17:18

Jeżeli jednak daje ostatnią szanse , to cofam że nie polecam ...

  #10448 16.02.2017 15:36

@FreeWare_RK: A czy instalując kiedyś Avasta free, to instalowałeś wszystkie funkcje, czy z niektórych rezygnowałeś? Pytam, bo chyba niektóre np. hasła czy inne duperele, to chyba są niepotrzebne...

FreeWare_RK   21 #10447 15.02.2017 22:04

@Tibu_11: A co takiego się z tym Avastem dzieje? Za ciężki czy co? Jakie niedociągnięcia?

  #10446 15.02.2017 20:28

@Tibu_11: No przecież mówiłeś, że Pandy nie poleciłbyś nawet wrogowi.

  #10445 15.02.2017 17:50

@Tibu_11: Dopiero 3 posty niżej nie polecasz Pandy.
Ogarnij się człowieku.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.