r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avast Free Antivirus 17.9.2322

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, przeglądane strony internetowe, a także dba o aktualność systemu.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, monitorowania zachowań, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

Nowości i zmiany w wersji 2017

Avast 2017 to przede wszystkim odświeżona wersja chmurowego skanera antywirusowego CyberCapture, który radzić ma sobie z wykrywaniem i analizą podejrzanego kodu w czasie rzeczywistym – przechwycone pliki trafiają do wirtualnego środowiska, w którym ich zachowanie jest testowane, a dane o zachowaniu przekazywane do Avast Threat Labs. Towarzyszy mu nowy mechanizm obronny Behavior Shield, przeprowadzający analizę zachowania procesów na komputerze użytkownika. Nastawiony przede wszystkim na wykrywanie aktywności typowych dla ransomware, keyloggerami i innym oprogramowaniem szpiegującym, chroni nawet przed nieznanymi dotąd zagrożeniami, wykorzystującymi luki 0-day.

Kolejną nowością jest ulepszony Wi-Fi Inspector, wcześniej znany jako Avast Home Network Security. To narzędzie skupia się na zabezpieczeniach routera i urządzeń podłączonych do domowej sieci, sprawdzając, czy ich firmware jest wolne od luk. Avast 2017 przynosi także ulepszony menedżer haseł, który przechowuje wszystkie hasła użytkownika w centralnym schowku, zaszyfrowanym kluczem wyprowadzonym z hasła głównego oraz potrafi automatycznie uzupełniać wszystkie formularze wykorzystywane do logowania do kont online. Z kolei gracze docenią zupełnie nowy tryb Game Mode.

Należy też wspomnieć o debiutującym w tym wydaniu trybie pasywnym. Dzięki niemu osoby korzystające już z innego antywirusa będą mogły wykorzystać interesujące ich funkcje Avasta bez konieczności odinstalowania innego oprogramowania zabezpieczającego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Avast 2018 dostępny z zabezpieczeniem przed internetowymi poglądaczami

44
OPROGRAMOWANIE 04.10.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dostępna jest już nowa wersja pakietu antywirusowego Avast. Avast 2018 jest już dostępny w naszej bazie oprogramowania. Poprawek doczekały się dostępne już wcześniej silniki rozpoznawania szkodliwego oprogramowania, zaś do wersji Premier trafiła ciekawa nowość – funkcja Webcam Shield, dzięki której zaklejanie kamer w laptopach ma przejść do historii. Najważniejszą nowością, jaka trafiła do nowej wersji pakietu antywirusowego Avast we wersji Premier jest właśnie Webcam Shield. Służy ona blokowaniu dostępu do kamery internetowej wbudowanej w ramki laptopa. W praktyce mechanizm opiera się na…

CCleaner ma nowy dom – Avast właśnie przejął Piriform

124
BIZNES 19.07.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Nieczęsto informujemy o branżowych zakupach, ale dla tym razem musimy zrobić wyjątek. Niezwykle popularny program do porządkowania dysku, CCleaner ma nowego właściciela. Producent CCleanera, firma Piriform, została bowiem właśnie przejęta przez Avasta. Dowiedzieć można się tego z komunikatu opublikowanego na oficjalnym blogu Avasta. O tym, jak ważna jest to decyzja niech świadczą liczby – CCleaner jest wykorzystywany przez 130 mln użytkowników, z czego 15 mln korzysta z niego na Androidzie. Warto zwrócić także uwagę na dane z naszej bazy – CCleanera pobrano z niej 14,7 mln razy. Oprócz…

Recenzje użytkowników

Fajne logo
Zajmuje miejsce i dokucza użytkownikowi
ocena użytkownika

Generalnie to byłem zawiedziony z Avasta kiedyś, jestem teraz i... więcej szans mu nie dam. Pobieram wiele rzeczy z internetu, wykrywa installer MTA jako zagrożenie, aczkolwiek przed koniem trojańskim to już nie obroni. Jedynie co potrafi zrobić to obciążyć komputer, spowolnić start i wyświetlać komunikaty typu "Baza (...) programu Avast została zaktualizowana." - masakra. Gwiazdka więcej za nie wiem... logo ładne i za to, że jest darmowy okres próbny.

08.12.2017 22:29 | Recenzja do wersji 17.8.2318
Szybki skan, nie obciąża systemu, wykrywa co trzeba
Czasami powoduje zawieszki płynności internetu
ocena użytkownika

Używam wraz z pierwszym PC czyli dobre kilka lat. Próbowałem instalować coś innego patrząc na co raz więcej opinii, że spowalnia PC itp... myślałem, że może faktycznie tak jest a ja tego nie zauważam bo myślę, że tak ma być.

Niestety inne antywirusy albo nie po Polsku, albo wyskakujące reklamy, albo głupie niepotrzebne niedające się wyłączyć informacje, albo zbytnio okrojone w wersji free...

Avast zostaje i chyba się to nie zmieni.

25.10.2017 21:08 | Recenzja do wersji 17.7.2314
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #10641 17.01.2018 22:43

za bardzo chce natretnie nam wdusic i przekonac do wersji platnej, az sie zygac chce od tych komunikatow, zamula kompa i internet... a jak juz mnie z irytowal to przy probie odinstalowania i to 3 razy probowalem proces odinstalowywania staje w miejscu heh... musialem go wyrzucic za pomoca revounistalera bo inaczej nie szlo... i to tyle na temat tego go....na

  #10640 16.01.2018 14:00

@elaborat.80 (niezalogowany): Na dzisiaj z darmowych to: darmowy Defender, MSE pod Win7, Panda, Kasperski i może Comodo Cloud. I chyba tyle.

  #10639 16.01.2018 09:49

Trochę poczucia humory przydaje się jeżeli nie obrzucamy się epitetami . Może i leję wodę ale staram się pisać w temacie a nie tak jak niektórzy o osobie oceniając ją a nie program . Piszcie praktycznie w temacie a będzie dobrze .Zgadzam się z Dario ,że darmowe mają podobną skuteczność ale zdania mogą być podzielone .Aby się przekonać trzeba zainstalować jeżeli szukamy wyłącznie z darmowych i mieć nadzieję ,że wirusy będą nas omijać bardziej .

dario82   6 #10638 11.01.2018 18:41

ja uzywam i nie narzekam zeden program nie jest idealny a jesli chodzi o avast jak by byl taki zly jak o nim pisza niektorzy to by go nikt nie pobieral sami pomyslcie pozdrawiam

  #10637 10.01.2018 22:08

@apel do wszystkich - elaborat (niezalogowany): Słusznie, ale trochę lejesz wodę, panie kolego.

  #10636 10.01.2018 17:52

@apel do wszystkich - elaborat (niezalogowany): Ty masz zawsze dużo do powiedzenia pisząc pod różnymi ''NICKAMI'', a ja jak kiedyś napiszę Ci - Zacznij pisać scenariusze do filmów pornograficznych to może zostaniesz doceniony...

  #10635 10.01.2018 11:51

Niektórym tutaj puszczają nerwy i zamiast pisać w temacie to przekrzykują się kto ma rację .Dosadna odpowiedź na komentarz i po co , skora każdy może napisać wnioski ze swojego punktu widzenia . Osoba poczuła się urażona ,że ktoś twierdzi inaczej i nie oszczędza w negatywnych słowach jego właściwej wypowiedzi ,więc nie o to chodzi w temacie programów aby ktoś był urażony czy sponiewierany słowami . Dlatego apeluję aby nie oceniać impulsywnie osoby pojedynczej i z epitetami , tylko napisz swój komentarz o programie który zainteresuje wszystkich czytających. Koledzy i koleżanki którzy nie zgadzacie się z wnioskami i spostrzeżeniami Kotke11 i innych - więcej wyrozumiałości i profesjonalizmu . Czytam każde wypowiedzi i dobrze ,że są na forum komentatorzy początkujący , laicy ,zaawansowani użytkownicy ,informatycy ,serwisanci (naprawiacze) laptopów itd . bo forum jest zróżnicowane i język techniczny czy praktyczny jest bardziej przystępny ,zrozumiały w wypowiedziach dla wszystkich . Nie będę wypowiadał się o programie Avast i jego skuteczności bo z darmowych antywirusów jest jego podobna skuteczność lecz nawiążę do wypowiedzi Kotek11 . Czytałem dokładnie komentarze od Kotkek11 i stwierdzam obiektywnie ,że ma rację o której pisałem w poniższym poście .Kotek11 pisał szczerze i w dobrych intencjach ,że ma mnóstwo zawirusowanych laptopów do naprawy w których jest zainstalowany Avast i tu zgadza się ale w tym jest matematyka .Dlatego zgadza się , ponieważ logicznie myśląc Avast jest najbardziej popularnym programem i duża ilość pobrań internautów w świecie ,więc skoro jest sporo użytkowników Avasta to jest więcej komputerów naprawianych w serwisach w których jest zainstalowany właśnie Avast .Komputery gdzie są zainstalowane inne darmowe antywirusy też są naprawiane tylko ,że jest ich mniej pobieranych i dlatego rzadziej naprawiane . Dlatego takie antywirusy nie rzucają się tak w oko ale też nie są idealne czytając między innymi narzekania a nawet wątki polityczne . Apel- wybacz innym i do wszystkich zachowajmy spokój bo czytam każde wypowiedzi twoje i twoje z zainteresowaniem i jeżeli wiesz lepiej czy więcej to ,że ktoś jest idiotą nie jest potrzebne . Jeżeli jesteś mądry to odpuść i nie szukaj głupszego który nim nie jest w tym przypadku . To jest jego punkt widzenia ,że naprawia sporo laptopów z Avastem a decyzja należy do ciebie czy wierzyć statystyce czy zainstalować sobie skuteczniejszego antywirusa z reguły płatnego z wieloma funkcjami ochrony .Wiele wypowiedzi tutaj dało mi wskazówki ,sugestie ,rady i było pomocne w obsłudze komputera . Wiedza o programach choć różna jest też jest przydatna czy ktoś pisze bzdury bo nie wie czy ktoś pisze praktycznie bo wie dobrze lub wie lepiej ale i forum przez to jest ciekawsze .Gdyby było zbyt fachowe to to dla wielu byłoby mniej zrozumiałe tym bardziej ,że forum nie jest dla informatyków tylko dla zwykłych użytkowników komputera . Zresztą wiedza informatyka to wiele lat nauki i jako" pytek.80 " samo dokształcając i poszukując wiedzy to zaledwie mały procent tego co wiedzą informatycy i to jest inny poziom określeń technicznych i wypowiadania się .Dlatego cieszę się ,że jest takie forum jak "dobreprogramy " gdzie mogą pisać wszyscy internauci oprócz tych co wiedzą tutaj sporo i są zaprawionymi liderami - aby przedstawić swój punkt wiedzenia ,spostrzeżenia ,oceny czasami z braku należytej wiedzy inaczej będąc mniej kumatym . Dlatego skoro wiesz lepiej podziel się z innymi .

  #10634 06.01.2018 13:39

@witek111: Podłączam się pod Ciebie o nie pisanie głupot, ale nie mogę się powstrzymać z radości iż w swoim życiu poznałem już mnóstwo idiotów i bardzo się cieszę z faktu, że mogłem poznać ''pierwowzór'' jakim jest ów kolega, który w bardzo inteligentny sposób wyraża się o ludziach, którzy w pośredni sposób go utrzymują.

  #10633 06.01.2018 12:38

Koleżanki i koledzy spokojnie bo każdy ma prawo wyrazić swoją opinię ,ale jeżeli nie zgadzasz się z nią to pisz o programie i swoje wnioski ,spostrzeżenia praktyczne lecz nie oceniaj drugiej osoby czy pisze lepiej czy gorzej .Każdy z was ma rację ,że swojego punktu widzenia i dla jednego Avast jest wspaniały a dla drugiego do kitu . Przecież wiecie ,że nie ma żaden antywirus darmowy 100 % skuteczności a reszta zależy też od pecha w przeglądaniu .ktoś napisał " to może i dlatego dobry bo darmowy " . Wypowiedzi mają charakter informacyjny i mogą być przydatne a jak wiadomo te forum nie jest dla informatyków tylko dla użytkowników komputera o różnym stopniu zaawansowania i również laików . Skoro wiesz więcej to podziel się swoją wypowiedzią. Komentator " kotek11 " ma rację , pisze prawdę i jest to logiczne ,że skoro Avast jest najbardziej popularnym programem to i więcej klientów z problemami komputerowymi ma zainstalowanego Avasta który czasami coś przepuści lub namiesza .Jak czytamy to narzekania są też na inne programy antywirusowe darmowe i niektórzy są zadowoleni a inni niezadowoleni . Już pisałem ,że największą pewność dają płatne programy antywirusowe tzw. pakiety bezpieczeństwa komputera i szczególnie polecam tym którzy nie chcą utracić ważnych danych ,pracują na komputerze lub mają firmy .Natomiast dla zwykłych przeglądaczy internetu czy graczy darmowe antywirusy są wystarczające bo niewiele mają do stracenia oprócz formatu lub kasy .W dodatku niektóre ważne dane ,zdjęcia można wgrać na pendrive ,płytkę . Problem jest też w tym ,że mamy tylko z darmowych kilka do wyboru o podobnej skuteczności i zdania są podzielone co do stopnia zadowolenia a reszta to płatne lub okresowo darmowe triale .

witek111   13 #10632 06.01.2018 12:32

@kotek11: Hej, to kasuj ich dalej za naprawy... tobie na rękę.... i nie pisz proszę już więcej z Panami poniżej..po co ten hejt i nie na temat.

Panowie również proszeni są o zachowanie swoich opinii....
mądrzejszy potrafi się powstrzymać.... od teraz piszcie tylko na temat programu na A. Dzięki

kotek11   5 #10631 06.01.2018 02:47

No i proszę cwaniaczki następne laptopiki do naprawy dostałem , od takich bez mózgów jak wy . Tylko jesteście mądrzy w gębach a w łbach sieczka . Przed wami jeszcze lata nauki a i tak pustakami zdechniecie . Już kiedyś wcześniej ktoś tutaj napisał na forum że nie dyskutować z małolatami tylko ich słono kasować za naprawy .

izok1980   9 #10630 03.01.2018 10:52

@kotek11: Panie czy pan tak naprawia PC klientom jak na avatarze ? hehe ;)

Autor edytował komentarz w dniu: 11.01.2018 23:23
  #10629 02.01.2018 17:42

@(^._.^) Tępa Dzida (niezalogowany): Dzięki, zadałem sobie trud i poczytałem pobieżnie te 131 komentarzy tego jakże przemiłego ''Pana''. Miałaś rację, wniosek nasuwa się sam.

s.robek   3 #10628 02.01.2018 09:19

Od ostatniej aktualizacji pokazuje mi na komputerach win7-64 asus i hp , że mam nie aktualną definicje wirusów . Aktualizuje ręcznie jest ok. a nadal wyświetla komunikat nieaktualna definicja wirusów.

  #10627 01.01.2018 19:56

@kotek11: Ciekaw jestem jakiego ty masz antywirusa i co jako fachowiec powiesz na temat Kasperskiego bo zamierzam go przetestować.

  #10626 01.01.2018 12:00

@ZimnyLech (niezalogowany): Daruj sobie i nie dyskutuj z tym Panem, bo na pewno nie obalisz jego przerośniętego ''EGO''. Poczytaj sobie jego wszystkie posty, a zobaczysz co ten Pan sobą prezentuje.

kotek11   5 #10625 01.01.2018 04:58

@ZimnyLech (niezalogowany): No własnie od takich klientów jak ty mam dużo zleceń na naprawę systemu , bo on się zna ale coś nie wyszło . Ja się zawsze śmieje z takich ludzi bo jak do mnie dzwonią to pierwszy opis awarii to taki ( Panie coś wlazło do komputera i nic nie działa ) moje pytanie zawsze jest takie , jakiego macie antywirusa . Odpowiedz przeważnie jest taka że nie wiedzą , a co się okazuje przynoszą komputer do serwisu a tam zainstalowana albo panda albo avast albo avg . I po diagnozie wykazuje system zainfekowany . Albo co gorsze zainstalowane 2 antywirusy żeby było lepiej i bezpieczniej . Ja się cieszę bo zarobię :) i z pewnością będę zarabiał jeszcze bardzo długo . Co do starych komputerów ja też pracowałem na takich ale porównując tamte do dzisiejszych to jak bym porównywał fiata 126p do audi 5 , tylko jedno podobieństwo jest między nimi można się tym poruszać i na tym koniec porównań . Dzisiejsze komputery i systemy na nich pracujące to skomplikowane twory z którymi nawet zaawansowani informatycy mają problemy a co dopiero ludzie z pierwszej łapanki co kiedyś tam mieli Atari i próbują uczyć proffesionalistów co maja robić . Czy nie jest to żałosne , proszę sobie samemu na to pytanie odpowiedzieć . Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego roku

  #10624 29.12.2017 13:19

@Jeromi (niezalogowany): Przez 13-cie lat jak mam internet to jak każdy z ciekawości przerobiłem wszystkie darmowe AV i od 7-miu lat siedzę na Pandzie. Dla mnie dobra i z innymi opiniami się raczej nie zgodzę. Wszystko zależy od tego gdzie i po co zaglądasz, ale to jest moje zdanie i nie wszyscy się muszą z nim zgadzać...

  #10623 28.12.2017 22:16

@TTYP (niezalogowany): no faktycznie mam 2 procesy AvastUi.exe i zajmują ok90MB ramu

  #10622 28.12.2017 21:03

@ZimnyLech (niezalogowany): No to tak obiektywnie patrząc, co byś sam polecił jako dobry AV?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.