Avast Free Antivirus Avast Free Antivirus 20.6

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, przeglądane strony internetowe, a także dba o aktualność systemu.

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, monitorowania zachowań, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy, łatwa obsługa, niby dobra wyrywalność
Cała reszta
ocena użytkownika
29.05.2020 14:48 • Recenzja do wersji 20.3

Program był jeszcze kiedyś dobry, jednakże, z prostego programu antywirusowego zrobiła się wielka kula, która może ,,wykończyć" stare kompy. Program instalacyjny poleca instalować wszystkie komponenty, ale tego jest ponad 12 albo i więcej. W praktycznym użytkowaniu się nie przydają zwykłemu userowi.
Po aferach z sprzedażą danych (nawet anonimowych), powoduje, że program który ma chronić dane, je sprzedaje - jest mocno wątpliwy.

Ładny interface niestety nie wynagradza licznych wad (wydajność bardzo słaba).
Używanie takiego zewnętrznego oprogramowania które mocno integruje się z systemem nie jest dobrym pomysłem.
Taki program ma do wszystkiego dostęp i nie za bardzo mu można zablokować wysyłanie pakietów twoich danych.

Szukasz programu antywirusowego?
Jeśli nie odwiedzasz stron z porno i innych podobnych, blokujesz reklamy.
Windows Defender, z firewallem + Malwarebytes darmowy z pewnością ci wystarczą!

Wygląd
Poniżej
ocena użytkownika
02.06.2019 19:39 • Recenzja do wersji 19.5.4444

Już na samym początku uderzyło mnie, że trzeba uważać, żeby program nie zainstalował gówna typu przeglądarki www albo wyszukiwarki. Jest też kupa różnych bzdur - dodatkowe komponenty programu, radzę przeczytać opisy i powyłączać zbędny syf. Do tego dochodzą pseudozabawne teksty "wirusy musiałyby być szalone, żeby z tobą zadzierać" itd. Boki zrywać! Ponadto ciągle wali po oczach ostrzeżeniami o zagrożeniach, które oczywiście można rozwiązać tylko i wyłącznie wykupując wersję płatną. Kojarzy mi się bardzo z oprogramowaniem, czy stronami scammerskimi.