r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avast Free Antivirus 2017 17.3.2291

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, przeglądane strony internetowe, a także dba o aktualność systemu.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, monitorowania zachowań, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

Nowości i zmiany w wersji 2017

Avast 2017 to przede wszystkim odświeżona wersja chmurowego skanera antywirusowego CyberCapture, który radzić ma sobie z wykrywaniem i analizą podejrzanego kodu w czasie rzeczywistym – przechwycone pliki trafiają do wirtualnego środowiska, w którym ich zachowanie jest testowane, a dane o zachowaniu przekazywane do Avast Threat Labs. Towarzyszy mu nowy mechanizm obronny Behavior Shield, przeprowadzający analizę zachowania procesów na komputerze użytkownika. Nastawiony przede wszystkim na wykrywanie aktywności typowych dla ransomware, keyloggerami i innym oprogramowaniem szpiegującym, chroni nawet przed nieznanymi dotąd zagrożeniami, wykorzystującymi luki 0-day.

Kolejną nowością jest ulepszony Wi-Fi Inspector, wcześniej znany jako Avast Home Network Security. To narzędzie skupia się na zabezpieczeniach routera i urządzeń podłączonych do domowej sieci, sprawdzając, czy ich firmware jest wolne od luk. Avast 2017 przynosi także ulepszony menedżer haseł, który przechowuje wszystkie hasła użytkownika w centralnym schowku, zaszyfrowanym kluczem wyprowadzonym z hasła głównego oraz potrafi automatycznie uzupełniać wszystkie formularze wykorzystywane do logowania do kont online. Z kolei gracze docenią zupełnie nowy tryb Game Mode.

Należy też wspomnieć o debiutującym w tym wydaniu trybie pasywnym. Dzięki niemu osoby korzystające już z innego antywirusa będą mogły wykorzystać interesujące ich funkcje Avasta bez konieczności odinstalowania innego oprogramowania zabezpieczającego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Avast 2017 z obroną behawioralną i trybem dla graczy, pomoże też zabezpieczyć Internet Rzeczy

115
OPROGRAMOWANIE 07.02.2017 | Adam Golański (eimi)

41% polskich internautów wybrało Avasta – takie były wyniki badania przeprowadzonego w grudniu 2016 roku przez firmę ARC Rynek i Opinia. Przy tak ogromnej popularności antywirusa z Czech, każde nowe jego wydanie jest wydarzeniem dużej wagi w świecie software. Udostępniony dzisiaj Avast 2017 na uwagę zasługuje jednak nie tylko ze względu na popularność. Nowe wersje pakietów Free Antivirus, Pro Antivirus, Internet Security i Premier to dostosowanie się do współczesnego świata cyberzagrożeń, w którym standardowe oprogramowanie antywirusowe dla Windowsa przestało wystarczyć – i w którym to już…

Antywirusy pod lupą: co najlepiej ochroni Windowsa 7?

188
BEZPIECZEŃSTWO 13.10.2016 | Adam Golański (eimi)

Testy oprogramowania antywirusowego od dawna budzą kontrowersje – ci, którzy w nich przegrają, zawsze wytkną jakieś błędy w metodyce badawczej, wskutek których ich produkt nie został należycie doceniony. A jednak na tym niewdzięcznym rynku niezłą pozycję utrzymuje niemiecka spółka AV-TEST, która od lat przeprowadza testy pakietów zabezpieczających Windowsy przed malware na dużą skalę. W ostatniej rundzie testów Niemcy skupili się na Windows 7, wciąż najpopularniejszym systemie na świecie. Wystartowały 23 pakiety ochronne w swoich najnowszych wersjach, przyszło im się zmierzyć zarówno ze…

Recenzje użytkowników

Plusów brak
Muli komputer, wyszukuje a gdy znajdzie błędy nie naprawia
ocena użytkownika

Dałem się skusić i kupiłem na dwa lata.Po wpisaniu kodów zaczął mulić komputer, przerywać pracę , zawieszać i blokować. Po zakończeniu skanowania nie naprawia komputera i nie usuwa wirusów lecz każe kupować nastepny antywirus dwuletni. Zgłosiłem do firmy avast Polska że rezygnuję z ich avasta i proszę o zwrot pieniędzy w odpowiedzi złodzieje z avast polska zablokowali mi komputer. Nie kupujcie i nie instalujcie tego gówna !!!!!

14.04.2017 15:43 | Recenzja do wersji 2017 17.3.2291
Bezpłatny
Najnowsza wersja mnie narobiła wiele problemów!
ocena użytkownika

Właśnie się pozbyłem i nikomu nie polecę!Miałem go chyba 8 lat i wszystko było OK.Ale go zaktualizowali i ta najnowsza wersja jest fatalna.Ciągle mi pokazywała śmieci,których inne programy nie widziały więc się dałem nabrać i kupiłem Cleanup!No i zaczął się niezły cyrk.Nie dość,że niczego nie wyczyścił i ciągle informował: UPS,COŚ POSZŁO NIE TAK,to jeszcze biedny komp o mało nie zwariował :) A usuwanie tegoż to osobna parafia!!!Dwa dni czyściłem programami śmieci z niego i jeszcze nie mogłem wyleźć z trybu awaryjnego.HORROR!!!!Nie dawajcie się nabić w butelkę!DNO jakich mało!

05.03.2017 12:24 | Recenzja do wersji 2017 17.2.2288
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
FreeWare_RK   21 #10497 25.04.2017 23:07

@MarekVite (niezalogowany): Otóż to :).

  #10496 24.04.2017 23:42

@FreeWare_RK: Pełna Zgoda. Widziałem dzieci które piszą nieszkodliwe psikusy, naszej Policji. Oczywiście zapominamy że stanowisko nie czyni Geniusza a Wstyd nie znika z mózgu !. Więc budzi się agresja DNA.

  #10495 20.04.2017 21:15

Gdyby odchudzić go na maxa (do wersji 4.8) to może bym się zkusił

FreeWare_RK   21 #10494 17.04.2017 00:36

@Anonim (niezalogowany): Wiadomo, wszystkiego nie wykryje, zawsze znajdzie się wirus który zostanie przepuszczony. Żaden AV nie jest w 100% bezpieczny. Jedyna rada na to, to używanie ,,sieci" z głową. Albo można też rozłączyć internet heh. Jak będzie się chciało usilnie zawirusować komputer to i wszystkie AV razem wzięte do kupy nic nie dadzą :) .
A czy przeciętny? Na ustawieniach domyślnych jest przeciętny, by nie powiedzieć, że zasysający. Na max jak się ustawi to jest to warte lepszej sprawy. Jednak problemem wówczas jest zużycie RAM. Robi się z Avasta wtedy taki odkurzacz na RAM jak z Kaspersky'ego.

  #10493 16.04.2017 14:04

@FreeWare_RK: Według mnie Avast to mimo wszystko przeciętny AV, sporo fałszywych alarmów i brak wykrywania zagrożeń w wielu przypadkach.

FreeWare_RK   21 #10492 15.04.2017 12:41

@LakiLuzer: Krytyk? Tego bym nie powiedział. Doceniam to co dobre, podkreślając to co mi się nie podoba również a są takie rzeczy które mi nie pasują. Wkurza mnie tylko to wieczne ględzenie na ten program. Najwięcej ludzi go używa i spory odsetek jest tych co się kompletnie nie znają i to skutkuje tym, że gdy pojawia się przykładowy fałszywy alarm, to kończy się tu jego usunięcie. Potem jest krzyk, że Avast wykasował program albo też słyszałem, że osoby pisały, że cały system skasował. To oczywiście wina użytkownika, nie programu.

PS.
Również życzę miłych, radosnych, rodzinnych Świąt oraz mokrego, nie śnieżnego Dyngusa :) .

LakiLuzer   7 #10491 15.04.2017 10:31

@FreeWare_RK: No, no, nie wierzę w to co czytam. Pierwszy krytyk Avasta wyraża pozytywną opinię o nim.
To chyba magia świąt tak działa.

P.S.
Miłych i ''Wesołych Świąt'' dla wszystkich.

Autor edytował komentarz w dniu: 15.04.2017 12:04
FreeWare_RK   21 #10490 14.04.2017 23:50

Skończmy z tym Avastem. Jest zły czy dobry.

JEST TAK, ŻE NA USTAWIENIACH DOMYŚLNYCH JEST ŚREDNI NA JEŻA ALE I NIE ZA CIĘŻKI. GDY JEDNAK POUSTAWIAMY WSZYSTKO W NIM NA MAX, WSZYSTKIE MODUŁY, CZUŁOŚCI, HEURYSTYKI, ZAZNACZYMY SKANOWANIE WSZYSTKICH PLIKÓW, ROZSZERZEŃ ITD. TO OTRZYMUJEMY PROGRAM CO NAJMNIEJ DOBRY. NIE MÓWIĘ, ŻE NAJLEPSZY ALE FAKTYCZNIE DOBRY. OCZYWIŚCIE WSZYSTKO KOSZTEM ZUŻYCIA RAMU.

A TO, ŻE JEST KUPA REKLAM I ZACHĘCEŃ DO ZAKUPU WERSJI KOMERCYJNEJ NO TO CÓŻ, TAK JEST I BĘDZIE. NIE ZMIENIMY TEGO.


PS.
JAK BY ON FAKTYCZNIE TAKI BYŁ ZŁY TO W TESTACH NIE ZNAJDOWAŁ BY SIĘ W CZOŁÓWCE.
PODEJRZEWAM, ŻE DLATEGO JEST RÓŻNIE OCENIANY BO UŻYWA GO DOŚĆ SPORO OSÓB. DUŻO TAKICH CO FAKTYCZNIE NIC NIE OGARANIA W TEMACIE. TAKICH CO ZAINSTALOWALI I TYLE. BO KTOŚ POLECIŁ, BO PRZECZYTALI O NIM I JUŻ. NA USTAWIENIACH DOMYŚLNYCH COŚ PRZEPUŚCIĆ MOŻE. NA MAKSYMALNYCH ZAŚ ZDARZYĆ MOŻE SIĘ FAŁSZYWY ALARM. WIADOMO, WTEDY KTOŚ NIEŚWIADOMY USUNIE TAKI PLIK KTÓRY JEST FAŁSZYWYM ALARMEM I POTEM NARZEKA, ŻE MU PROGRAM USUNĄŁ JAKĄŚ APLIKACJĘ.

MY CHYBA NIE MOŻEMY IM DAROWAĆ TEGO, ŻE SPORO NA REKLAMACH SIĘ SKUPIAJĄ I NA UPYCHANIU WSZYSTKIEGO DO WERSJI KOMERCYJNEJ. JEDNAK TA DARMOWA WERSJA NIE JEST ZŁA.
JAK MÓWIĘ, TRZEBA SOBIE POUSTAWIAĆ OSŁONY PLIKÓW, WWW I INNE TAM. WTEDY JEST WSZYSTKO OK. PASUJE MIEĆ PRZYNAJMNIEJ TE 4 GB RAM I POWINNO BYĆ SPOKO.

Autor edytował komentarz w dniu: 15.04.2017 10:07
  #10489 14.04.2017 07:30

Mam Avasta free od 3 lat, dodatkowo skanuje komputer skanerem Eseta i Eset za każdym razem "mówi", że komputer jest czysty.
Więc jak to jest panowie "znawcy" z tym Avastem, chroni czy nie?.
A może jest to zwykły hejt z waszej strony?
A może piszecie tak, bo naganiacie dla producentów innych "skuteczniejszych" programów antywirusowych?

  #10488 12.04.2017 20:55

Kiedyś Avast był nieco lepszy. Obecnie często widzi zawirusowane strony tam, gdzie są one czyste. Poza tym Avast free często w ogóle nie wyłapuje wirusów i tu jest jego problem. To najczęściej taka atrapa AV, niestety....

  #10487 12.04.2017 15:59

@Zen 60 (niezalogowany): Wybierz Pandę, jest prostsza w funkcjonowaniu i w miarę skuteczna.

  #10486 11.04.2017 19:17

Avasta free mam na komputerze już od kilkunastu lat i co do poziomu ochrony jak dotąd, poza jednym przypadkiem, nie mam zastrzeżeń. Niestety w ostatnich czasach, z każdą kolejną aktualizacją jestem nim coraz to bardziej zawiedziony. Zmieniony interfejs, jednak pewne opcje coraz to bardziej ukrywane, coraz więcej reklam, co chwilę niezbyt wiarygodne informacje o potrzebie zoptymalizowania kompa (oczywiście po zakupieniu pełnej wersji). Ostatnio także blokowanie uruchomienia np. menadżera plików (absolutnie zaufany i pewny program), podobnie blokowanie niektórych programów (także "czystych") z pendriva, dopiero po dokopaniu się do właściwych opcji i dodaniu do wykluczeń dały się uruchomić. To wszystko powoduje, że przy najbliższej okazji pozbędę się avasta. Nie wiem jeszcze tylko, czy na rzecz CIS, czy może Pandy, bo głównie te dwa biorę pod uwagę. Czyli dołączam do coraz liczniejszych przeciwników avasta.

  #10485 10.04.2017 00:39

@Memrak Poznań (niezalogowany): Odinstalować wszystkie (odzyskać wydajność) , włączyć zaporę systemową i myślenie (7 lat już wirusa nie widziałem , a system ciągle ten sam tj. W7 x64 w doskonałej "kondycji") . Ludzie podobnie myślą , że jeżeli założą szczelne okna (bez : nawiewników + skrócony parapet + grzejnik c.o. pod oknem niwelujący nawiew zimnego powietrza) , to będą mieli w domu/mieszkaniu ciepło , wywołując tym samym wsteczne ciągi co nie ma nic wspólnego z ich ekonomicznym ogrzewaniem doprowadzając w zimie budynek do "termicznej katastrofy" , a "przy okazji" gdy eksploatowane są urządzenia gazowe z otwartą komorą spalania narażają się na śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla ! Te twoje "zabiegi" to nic innego jak próba usprawiedliwienia za zwolnienie się z myślenia ! Słowem : myślowa tragedia !
"Things around us aren't always what they seem ."

  #10484 10.04.2017 00:08

Nie rozumiem tej "mani" instalowania antywirusa . Avast ? Nawet jakby płacili za instalację tego czegoś NIE !!!

FreeWare_RK   21 #10483 04.04.2017 14:07

@Memrak Poznań (niezalogowany): Albo nas w konia robisz albo coś pomyliłeś bo nie wierzę, że masz na jednym kompie Bitdefendera, Kasperskyego, G-Datę i Zemanę jednocześnie. No to ja współczuję jeśli tak bo masz chyba zajechany laptop z którego się dymi.

Zasada jest taka, że na jednym kompie wystarczy jeden AV. Z tych co masz każdy jest dobry. Wybierz jeden i go zostaw. Kaspersky uchodzi za najlepszy to może jego warto pozostawić.

Każdy z tych programów bije Avasta na głowę. Nic już nie doinstalowuje, raczej usuń. Po jakiego grzyba tyle AV naraz? Jak w ogóle się one zainstalowały na jednym sprzęcie? Jak to możliwe, powinny się wykluczać wspólnie.

Rada jest taka, że pozostaw jeden AV i do tego Zemanę i tyle wystarczy. Nie ma co panikować i ładować wszystko co leci do systemu. Myślę, że pamięć i procesor można sporzytkować na coś lepszego niż na te wszystkie AV w kupie.

Autor edytował komentarz w dniu: 04.04.2017 14:07
  #10482 04.04.2017 09:27

@Memrak Poznań (niezalogowany): Przecież wystarczy jeden a dobry, np. wystarczy Bitdefender free.

  #10481 03.04.2017 19:22

Na swoim laptopie mam zainstalowany Bitdefender AV, Kasperski Av, G-data AV. Dodatkowo Zemana AntiMalware.
CZY MOGĘ CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE ?

Dodatkowo dodam że wykonuje skan na żadanie ESET NOD32.

Czy te wszystkie softy razem bedą lepsze od jednego darmowego AVAST'a ?

Czekam na uczciwe odpowiedzi bo nie wiem co mam jeszcze doinstalować ?

Jakie propozycje ? by umocnić system - tylko nie AVAST :)

  #10480 29.03.2017 17:55

Niestety na Mac`a brak nowości...

  #10479 29.03.2017 11:19

Ten Avast na screenshotach wygląda trochę jak by był popełniony w elektronie :D

  #10478 29.03.2017 10:19

Nowy program Avast Free Antivirus wersja 2017 - jak chcę otworzyć to pojawia się komunikat :Ul Failed to load This is reallyembarasing AV service i not responding - exit restart service . Zaaktualizowałam i ponownie go włączyłam i po tym ponownym włączeniu pojawił się ten komunikat. Na dolnej ikonce jest wiadomość : Ten system jest zabezpieczony , ale nie mogę otworzyć i przeskanować ...

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.