Avast Photo Space – więcej miejsca dla smartfonowych fotografów

Avast Photo Space – więcej miejsca dla smartfonowych fotografów

Avast Photo Space – więcej miejsca dla smartfonowych fotografów
17.06.2016 14:09

Avast kojarzy się przede wszystkim z programami zabezpieczającymi, ale w ofercie ma też aplikację, która wykona kilka zabiegów, dzięki którym w tej samej pamięci może zmieścić się nawet 7 razy więcej zdjęć – Photo Space dla iOS.Avast wychodzi z założenia, że na iPhonie nie trzeba przechowywać wszystkich zdjęć w pełnej rozdzielczości, co jest słuszne, jeśli użytkownik używa telefonu głównie do przeglądania ich na małym ekranie. Avast Photo Space zmniejsza je, kompresuje i optymalizuje tak, by na ekranie iPhone'a nie było widać zmian, ale z 7 GB zdjęć zrobić 1 GB.

Obraz

Nie musicie się obawiać. Nie stracicie oryginalnych zdjęć w pełnej rozdzielczości. Po połączeniu iPhone'a z różnymi dyskami w chmurze, jak Dropbox czy Google Drive, aplikacja może tam wysyłać zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Wystarczy wybrać odpowiedni dysk w ustawieniach.

Jeśli okaże się, że potrzebna jest pełna wersja któregoś ze zdjęć, aplikacja pomoże ją pobrać z sieciowego dysku. Wszystko zostało tak zorganizowane, by użytkownik nie widział różnicy, ale miał więcej wolnego miejsca.

Obraz

Avast Photo Space powstał na podstawie poglądu, że większość użytkowników iPhone'ów ma modele z 16 GB pamięci, co można bez problemu zużyć na zdjęcia, aplikacje czy muzykę. Avast Photo Space ma oszczędzić nam bólu związanego z kasowaniem być może cennych zdjęć. Obecnie pogląd ten nie jest już aktualny, bo najmniejsze iPhone'y będą miały 32 GB pamięci… ale z drugiej strony będzie możliwość robienia zdjęć w RAW-ach, więc też trzeba będzie jakoś sobie z ograniczoną pojemnością dysku radzić. Na razie jednak Avast nie mówi, czy zamierza rozwiązać także ten problem.

W przyszłości w aplikacji pojawią się kolejne dyski, by użytkownicy mieli większy wybór. Avast zamierza też znaleźć sposób, by trochę na aplikacji zarobić. Na razie jednak wszystko jest dostępne za darmo i warto wypróbować Avast Photo Space – zwłaszcza jeśli robicie kopie zapasowe zdjęć ręcznie.

Avast Photo Space znajduje się w naszej bazie aplikacji. Polecam też inne programy popularnego producenta antywirusów, jeśli jeszcze ich nie znacie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)