Baidu Antivirus 2013 — darmowy AV od chińskiego giganta wyszukiwania

Kuba Pawlak

13.05.2013 11:09, aktual.: 13.05.2013 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chiński gigant wyszukiwania Baidu udostępnił kolejną wersję swojego darmowego programu zabezpieczającego Baidu Antivirus 2013. Aplikacja funkcjonuje w oparciu o trzy silniki zabezpieczające — Avira Antivirus Engine, Baidu Antivirus Engine oraz Baidu Cloud Security Engine i skutecznie chroni komputer przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie czy komponenty szpiegowskie.

Program domyślnie funkcjonuje w oparciu o własny silnik antywirusowy zapewniając ochronę w czasie rzeczywistym, który odpowiadają za monitorowanie zapisywanych, kopiowanych i odczytywanych danych. Dodatkowo użytkownicy, którzy chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo, mogą z poziomu ustawień chińskiego antywirusa aktywować opcję wykorzystywania niemieckiego silnika antywirusowego (Avira Antivirus Engine) do analizowania potencjalnych zagrożeń w locie. Baidu Antivirus chroni również przeglądarki przed zmianą strony startowej, blokuje aplikacje usiłujące wyłączyć oprogramowanie antywirusowe w systemie i pozwala określić stopień skanowania plików.

Obraz

Z poziomu okna głównego programu użytkownik ma możliwość przeprowadzenia szybkiego skanowania uruchomionych procesów i usług, jak również przeskanowania wybranych folderów i lokalizacji na dysku twardym. Baidu Antivirus wyposażony został także w moduł wykluczeń, gdzie użytkownik może samodzielnie podjąć decyzję, których stron, plików i usług aplikacja nie powinna skanować.

W Baidu Antivirus nie mogło zabraknąć również mechanizmu kwarantanny, odpowiedzialnego za przechowywanie podejrzanych plików bez obawy o rozpowszechnianie się infekcji, systemu automatycznych aktualizacji programu i definicji wirusów, a także mechanizmu raportowania wszystkich zdarzeń. Producent zapewnia również, iż Baidu Antivirus jest w pełni kompatybilny z najpopularniejszymi programami zabezpieczającymi.

Najnowsza wersję programu Baidu Antivirus 2013 3.4.1.29117 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Bezpieczeństwo → Programy antywirusowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)