Baidu Antivirus 2013 — darmowy AV od chińskiego giganta wyszukiwania

Baidu Antivirus 2013 — darmowy AV od chińskiego giganta wyszukiwania

Kuba Pawlak
13.05.2013 11:09, aktualizacja: 13.05.2013 14:13

Chiński gigant wyszukiwania Baidu udostępnił kolejną wersję swojego darmowego programu zabezpieczającego Baidu Antivirus 2013. Aplikacja funkcjonuje w oparciu o trzy silniki zabezpieczające — Avira Antivirus Engine, Baidu Antivirus Engine oraz Baidu Cloud Security Engine i skutecznie chroni komputer przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie czy komponenty szpiegowskie.

Program domyślnie funkcjonuje w oparciu o własny silnik antywirusowy zapewniając ochronę w czasie rzeczywistym, który odpowiadają za monitorowanie zapisywanych, kopiowanych i odczytywanych danych. Dodatkowo użytkownicy, którzy chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo, mogą z poziomu ustawień chińskiego antywirusa aktywować opcję wykorzystywania niemieckiego silnika antywirusowego (Avira Antivirus Engine) do analizowania potencjalnych zagrożeń w locie. Baidu Antivirus chroni również przeglądarki przed zmianą strony startowej, blokuje aplikacje usiłujące wyłączyć oprogramowanie antywirusowe w systemie i pozwala określić stopień skanowania plików.

350037761279092673

Z poziomu okna głównego programu użytkownik ma możliwość przeprowadzenia szybkiego skanowania uruchomionych procesów i usług, jak również przeskanowania wybranych folderów i lokalizacji na dysku twardym. Baidu Antivirus wyposażony został także w moduł wykluczeń, gdzie użytkownik może samodzielnie podjąć decyzję, których stron, plików i usług aplikacja nie powinna skanować.

W Baidu Antivirus nie mogło zabraknąć również mechanizmu kwarantanny, odpowiedzialnego za przechowywanie podejrzanych plików bez obawy o rozpowszechnianie się infekcji, systemu automatycznych aktualizacji programu i definicji wirusów, a także mechanizmu raportowania wszystkich zdarzeń. Producent zapewnia również, iż Baidu Antivirus jest w pełni kompatybilny z najpopularniejszymi programami zabezpieczającymi.

Najnowsza wersję programu Baidu Antivirus 2013 3.4.1.29117 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Bezpieczeństwo → Programy antywirusowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)