Baidu Cleaner oczyści system Windows ze zbędnych śmieci

Baidu Cleaner oczyści system Windows ze zbędnych śmieci
27.02.2015 13:47
Baidu Cleaner oczyści system Windows ze zbędnych śmieci
Redakcja
Redakcja

Chiński producent oprogramowania jakim jest firma Baidu, opublikował wersję testową swojego nowego narzędzia Baidu Cleaner. Może się ono okazać poważną konkurencją dla popularnego CCleanera. Dzięki niemu oczyścimy system Windows i zoptymalizujemy jego pracę. Aplikacja pozwala ponadto na ochronę prywatności użytkownika i zarządzanie elementami startowymi, a dzięki wsparciu chmury jest w stanie rozpoznać pozostałości po wielu programach.

Praca tego programu opiera się na wykorzystaniu chmury, która pozwala na skanowanie komputera i znalezienie zbędnych plików. Według producenta Baidu Cleaner jest w stanie wyszukać pozostałości po 5 tysiącach popularnych programach, a także sprawdzić 10 tysięcy specyficznych miejsc w systemie, w którym mogą znajdować się niepotrzebne śmieci. Choć jak na razie dostępna jest jedynie angielska wersja językowa, prosty interfejs pozwala na bardzo łatwe użycie tego modułu czyszczącego: po zainstalowaniu wystarczy uruchomić skanowanie, a następnie potwierdzić operację czyszczenia systemu.

350131950012622785

Baidu Cleaner potrafi znaleźć archiwalne logi systemowe, bufory miniaturek i fontów, pliki tymczasowe, stare dane zainstalowanych przeglądarek internetowych, odtwarzaczy multimedialnych i innych aplikacji. Skanowanie pozwala również na wyszukiwanie zbędnych wpisów w rejestrze systemowym i ich usunięcie. Co ważne, sprawdzane są tylko podstawowe klucze rejestru, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia systemu, do którego dochodzi w przypadku niektórych zaawansowanych programów tego typu. Dostępny w aplikacji moduł odpowiedzialny za ochronę prywatności nie jest domyślnie uruchomiony – dzięki niemu użytkownik może szybko usunąć dane przeglądanych stron internetowych, odtwarzanych filmów, wykorzystania pakietu biurowego i innych aplikacji, a nawet składników systemowych.

Pakiet instaluje w systemie specjalny monitor, który aktywnie skanuje zmiany i przypomina użytkownikowi o konieczności czyszczenia. Pozwala on na monitorowanie kosza, pozostałości po odinstalowanych aplikacjach, a także nowych wpisach w autostarcie systemowym. Monitor może też zostać wyłączony w opcjach aplikacji. Wśród dodatkowych narzędzi dostępna jest wyszukiwarka dużych plików i menadżer zainstalowanego oprogramowania, dzięki któremu można je usunąć wraz ze wszystkimi pozostałościami. Dodatkową zaletą jest menadżer uruchamiania, poprzez który można dowolnie konfigurować uruchamiane wraz z systemem aplikacje i ich usługi, zadania realizowane przez usługi systemu Windows, a także zaplanowane czynności.

Najnowszą wersję beta znajdziecie już w bazie aplikacji naszego serwisu. Znajdują się tam również inne programy tego producenta, włącznie z darmowym, bardzo lekkim antywirusem Baidu Antivirus 2015. Zapraszamy do jej przetestowania, a zarazem zalecamy ostrożność i wykonanie kopii zapasowej przed wykonywaniem jakichkolwiek eksperymentów. Data wydania wersji stabilnej nie jest znana, już teraz wiadomo jednak, że producent chce rozbudować program o moduły do naprawy systemu, oraz usuwania problemów związanych z dostępem do serwisu Facebook.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)