Baidu Cleaner oczyści system Windows ze zbędnych śmieci

Baidu Cleaner oczyści system Windows ze zbędnych śmieci

Baidu Cleaner oczyści system Windows ze zbędnych śmieci
Redakcja
27.02.2015 13:47, aktualizacja: 27.02.2015 19:29

Chiński producent oprogramowania jakim jest firma Baidu, opublikował wersję testową swojego nowego narzędzia Baidu Cleaner. Może się ono okazać poważną konkurencją dla popularnego CCleanera. Dzięki niemu oczyścimy system Windows i zoptymalizujemy jego pracę. Aplikacja pozwala ponadto na ochronę prywatności użytkownika i zarządzanie elementami startowymi, a dzięki wsparciu chmury jest w stanie rozpoznać pozostałości po wielu programach.

Praca tego programu opiera się na wykorzystaniu chmury, która pozwala na skanowanie komputera i znalezienie zbędnych plików. Według producenta Baidu Cleaner jest w stanie wyszukać pozostałości po 5 tysiącach popularnych programach, a także sprawdzić 10 tysięcy specyficznych miejsc w systemie, w którym mogą znajdować się niepotrzebne śmieci. Choć jak na razie dostępna jest jedynie angielska wersja językowa, prosty interfejs pozwala na bardzo łatwe użycie tego modułu czyszczącego: po zainstalowaniu wystarczy uruchomić skanowanie, a następnie potwierdzić operację czyszczenia systemu.

Obraz

Baidu Cleaner potrafi znaleźć archiwalne logi systemowe, bufory miniaturek i fontów, pliki tymczasowe, stare dane zainstalowanych przeglądarek internetowych, odtwarzaczy multimedialnych i innych aplikacji. Skanowanie pozwala również na wyszukiwanie zbędnych wpisów w rejestrze systemowym i ich usunięcie. Co ważne, sprawdzane są tylko podstawowe klucze rejestru, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia systemu, do którego dochodzi w przypadku niektórych zaawansowanych programów tego typu. Dostępny w aplikacji moduł odpowiedzialny za ochronę prywatności nie jest domyślnie uruchomiony – dzięki niemu użytkownik może szybko usunąć dane przeglądanych stron internetowych, odtwarzanych filmów, wykorzystania pakietu biurowego i innych aplikacji, a nawet składników systemowych.

Pakiet instaluje w systemie specjalny monitor, który aktywnie skanuje zmiany i przypomina użytkownikowi o konieczności czyszczenia. Pozwala on na monitorowanie kosza, pozostałości po odinstalowanych aplikacjach, a także nowych wpisach w autostarcie systemowym. Monitor może też zostać wyłączony w opcjach aplikacji. Wśród dodatkowych narzędzi dostępna jest wyszukiwarka dużych plików i menadżer zainstalowanego oprogramowania, dzięki któremu można je usunąć wraz ze wszystkimi pozostałościami. Dodatkową zaletą jest menadżer uruchamiania, poprzez który można dowolnie konfigurować uruchamiane wraz z systemem aplikacje i ich usługi, zadania realizowane przez usługi systemu Windows, a także zaplanowane czynności.

Najnowszą wersję beta znajdziecie już w bazie aplikacji naszego serwisu. Znajdują się tam również inne programy tego producenta, włącznie z darmowym, bardzo lekkim antywirusem Baidu Antivirus 2015. Zapraszamy do jej przetestowania, a zarazem zalecamy ostrożność i wykonanie kopii zapasowej przed wykonywaniem jakichkolwiek eksperymentów. Data wydania wersji stabilnej nie jest znana, już teraz wiadomo jednak, że producent chce rozbudować program o moduły do naprawy systemu, oraz usuwania problemów związanych z dostępem do serwisu Facebook.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)