Bandicam z funkcją zaznaczania pozycji kursora

Bandicam z funkcją zaznaczania pozycji kursora

Kuba Pawlak
23.04.2013 13:25, aktualizacja: 23.04.2013 14:39

Pojawiła się kolejna aktualizacja ciekawego narzędzia przeznaczonego do tworzenia zrzutów ekranowych oraz nagrywania sekwencji wideo — Bandicam. Program jest jedną z lepszych alternatywy dla popularnego Frapsa.

Bandicam pozwala na przechwytywanie i zapisywania na dysku komputera sekwencji wideo w maksymalnej rozdzielczości 2560x1600 oraz wartości FPS w zakresie 5 do 60 klatek. Przy jego użyciu możliwe jest tworzenie tzw. screenshotów oraz nagrywanie wideo z gier, aplikacji itp. w trybie pełnoekranowym, ale również dowolnym innym rozmiarze zadeklarowanym przez użytkownika. Bandicam obsługuje biblioteki DirectX oraz OpenGL.

Obraz

Cechy charakteryzujące narzędzie to niewielkie rozmiary, lekkość i niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe. Ponadto jego zaletą są stosunkowo niskie rozmiary tworzonych plików wideo, wysoka ich jakość oraz możliwość nagrywania długich materiałów wideo (ponad 24-godzinnych) i brak limitu wielkości pliku (ponad 3,9 GB). Bandicam potrafi kontrolować wartości FPS (ilość klatek na sekundę) podczas grania w gry komputerowe, a także ładować filmy do serwisu YouTube bez konwersji, w wysokiej jakości wynoszącej nawet 720p lub 1080p.

W zaktualizowanej wersji programu pojawiła się nowa funkcja umożliwiająca zaznaczanie pozycji kursora za pomocą kolorowego kółka. Dodatkowo programiści udoskonalili system liczenia klatek FPS w grach i programach wykorzystujących DirectX/OpenGL oraz zwiększyli zasięg FPS z 999 do 9999. Ponadto Bandicam od wersji 1.8.7 rejestruje prawidłowo obraz systemu Windows 8 w trybie pełno ekranowym, radzi sobie z odtwarzaniem plików dźwiękowych zajmujących więcej niż 2 GB oraz umożliwia prawidłowe wyświetlanie ilości klatek na sekundę w takich grach jak Max Payne 3, Crysis3 czy Just Cause 2.

Testową wersję programu Bandicam 1.8.7.347 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy -> Multimedia -> Przechwytywanie wideo. Warto przy tej okazji wspomnieć, że w tej kategorii znaleźć można również świetną polską aplikację do tworzenie prezentacji, przechwytywania wideo i zdjęć — Action!.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)