Barack Obama porzucił BlackBerry. Dali mu w zamian Samsunga Galaxy S4

Barack Obama porzucił BlackBerry. Dali mu w zamian Samsunga Galaxy S4

Barack Obama porzucił BlackBerry. Dali mu w zamian Samsunga Galaxy S4
15.06.2016 22:47

Do tej porty 44. prezydent Stanów Zjednoczonych korzystał ze specjalnej wersji BlackBerry 8830, telefonu który na rynku pojawił się w 2007 roku. W Białym Domu w końcu przyszedł czas na zmiany, przestrzałe, ale zabezpieczone zgodnie z federalnymi normami urządzenie zostało zastąpione przez smartfon Samsunga. Nie jest to najnowszy model, lecz Galaxy S4 z 2013 roku, ale i tak można powiedzieć, że to zmiana na lepsze.

Wybór Galaxy S4 wydaje się nietypową decyzją, na tle najnowszych smartfonów, produkt Samsunga jest już trochę przestarzałym urządzeniem. To jednak nie wydajność procesora była priorytetem podczas wyboru optymalnego modelu, Galaxy S4 jako jedyny spełnił wysokie wymogi bezpieczeństwa z testowanych w 2014 roku smartfonów.

350178636172912577

Samsung Galaxy S4 został zatwierdzony przez Defence Information Systems Agency (DISA), agencję odpowiedzialną za zapewnienie technologii informatycznych i komunikacji w Białym Domu. Nie jest to zwykły Galaxy S4, został on odpowiednio zabezpieczony. Obecnie to jedyny smartfon wspierany w ramach programu DOD Mobility Classified Capability-Secret (DMCC-S). Co ciekawe, atutem urządzenia Samsunga był system zabezpieczeń KNOX, który występuje również w modelach sprzedawanych w sklepach.

Po zatwierdzeniu przez DISA, Galaxy S4 został podłączony do sieci SIPRNet. System ten używany jest przez amerykański Departament Obrony i Departament Stanu i wykorzystywany jest między innymi do przekazywania tajnych dokumentów.

Urządzenie Samsunga Baracka Obamy jest mocno ograniczone względem zwykłej edycji. Na przykład użytkownik nie ma dostępu do kamer, Obama może więc zapomnieć o robieniu sobie selfie ;). Wybór aplikacji został natomiast ograniczony wyłącznie do zawartości sklepu DISA Mobile Application Store (MAS).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)