Bardziej niezależny Apple Watch 2 pojawi się z największą wadą poprzednika

Bardziej niezależny Apple Watch 2 pojawi się z największą wadą poprzednika

Bardziej niezależny Apple Watch 2 pojawi się z największą wadą poprzednika
19.06.2015 15:29

Apple Watch okazał się spory hitem sprzedając się w liczbie prawie 3 milionów egzemplarzy. Nie powinno więc nikogo dziwić, że trwają prace nad jego następcą, którego mielibyśmy zobaczyć już za rok. Druga generacja zegarka będzie bardziej niezależna od iPhone'a, zostanie wyposażona w kamerkę do wideorozmów i niestety słaby akumulator.

Z informacji dostarczonych przez serwis 9To5Mac dowiemy się, że pierwszą, ważniejszą nowością w Apple Watchu 2 będzie kamerka FaceTime. Zostanie ona umieszczona na górnej krawędzi i pozwoli na wykonywanie połączeń wideo. Obecnie nie znamy jej dokładnej specyfikacji, ale wysokiej rozdzielczości ze względu na wymiary zegarka nie powinniśmy się spodziewać.

Obraz

Jak wspomnieliśmy na początku, firmie z Cupertino zależy na uczynieniu nowego zegarka bardziej niezależnym, ma odbyć się to poprzez wyposażenie go w większą liczbę funkcji. Apple Watch 2 będzie posiadał lepszy moduł WiFi. Chociaż w przypadku transferu większych ilości danych czy aktualizacji oprogramowania prawdopodobnie nadal będzie wymagane połączenie ze smartfonem. Moduł WiFi pozwoli również na wprowadzenie funkcji Find My Watch, która będzie służyła do określenia lokalizacji zgubionego zegarka.

Jedną z częściej wymienianych wad Apple Watcha jest krótki czas pracy. Zastosowany akumulator pozwala na zaledwie kilkanaście godzin pracy. Wielu użytkowników musi ładować zegarek codziennie, to naprawdę słaby wynik, nawet w świecie smartzegarków. Mimo tego wyniki badań przeprowadzonych przez Apple mówią, że ich klienci są zadowoleni z czasu pracy zegarka. Najczęściej po dniu korzystania poziom naładowania Watcha wynosi od 30% do 40%, co podobno jest dobrym wynikiem. Niestety, ale rezultaty badań Apple świadczą, ze druga generacja nie przyniesie większej poprawy w kwestii czasu pracy.

Apple Watch 2 ma być oferowany w większej ilości wariantów, prawdopodobnie pojawią się także wersje wykonane z innych materiałów. Firma chce przyciągnąć klientów szukających zegarka w cenie od 1 tysiąca do 10 tysięcy dolarów.

Na dokładniejsze informacje musimy jeszcze trochę poczekać. Liczyć możemy na wydajniejszy procesor, lepszy wyświetlacz, a także więcej funkcji. Apple Watch 2 na sklepowych półkach ma pojawić się w 2016 roku i prawdopodobnie pobije wynik sprzedaży ustanowiony przez poprzednika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)