Będzie kolejny App Store — tym razem od Facebooka

10.05.2012 17:35

Facebook jest już bardzo rozwiniętą platformą dla aplikacji społecznościowych. W dzisiejszych czasach każda taka platforma potrzebuje własnego sklepu z aplikacjami — tego również Facebook się wkrótce dorobi.

Platforma dystrybucji aplikacji, którą planuje otworzyć Facebook, nie będzie jednak zawierać jedynie aplikacji, które działają w ramach portalu, jak gry czy różne aplikacje społecznościowe. Jednak to nie wszystko, co będzie można tam znaleźć. Facebook planuje przedstawić również aplikacje dla iOS i Androida, aplikacje webowe i webowe aplikacje mobilne przed gronem 900 milionów odbiorców w swoim App Center.

Facebook ma tu przewagę nad innymi platformami dystrybucji aplikacji. Dzięki ogromowi danych społecznościowych, które gromadzi portal, możliwe jest stworzenie spersonalizowanych stron sklepu dla każdego użytkownika z osobna i proponowanie mu aplikacji, które podobały się jego znajomym. Facebook będzie miał możliwość monitorowania kto ze znajomych pobrał jakie aplikacje i ile czasu spędził korzystając z każdej z nich i na tej podstawie będą wybierane najlepsze aplikacje w sklepie. Będą tam aplikacje darmowe i płatne choć przewiduje, że głównym źródłem dochodu programistów będą raczej zakupy dokonane z poziomu aplikacji. Deweloperzy będą mieli również dostęp do szczegółowych danych o tym, jak aplikacje są używane.

Dla wielu aplikacji jest to szansa na zdobycie sporej popularności. Facebook już pomógł rozpowszechnić się wielu aplikacjom i powiązanym z nimi serwisom, na przykład Goodreads. Twórcy aplikacji raczej na tym nie stracą. A co zyska Facebook? Dzięki potencjalnie najlepszemu na rynku systemowi rekomendacji i oceniania aplikacji na podstawie realnego czasu spędzonego na ich użytkowaniu oraz liczbie uruchomień App Center może stać się najpopularniejszą platformą dystrybucji. Prowizja ze sprzedaży aplikacji w App Center dla Facebooka wyniesie 30%.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)