Belfiore: chcemy dać użytkownikom Androida i iOS-a korzyści z Windowsa

Belfiore: chcemy dać użytkownikom Androida i iOS-a korzyści z Windowsa

Belfiore: chcemy dać użytkownikom Androida i iOS-a korzyści z Windowsa
Jan Mentel
28.07.2017 18:41

Ostatnio informowaliśmy o nowej testowej kompilacji Windowsa 10 oznaczonej numerem 16251. Jedną z ciekawszych jej funkcji, jest Continue on PC, czyli wysyłanie stron z Androdia na PC. Taki ukłon w stronę użytkowników mobilnego systemu od Google jednak najwyraźniej nie spodobał się fanom Windows Phone'a. Na domiar złego, oliwy do ognia na Twitterze dodał Joe Belfiore, ojciec chrzestny mobilnego Windowsa.

Belfiore swoimi wypowiedziami uruchomił lawinę negatywnych wpisów. Były szef działu mobilnego Microsoftu, próbując odpowiedzieć na rzekomą nienawiść Microsoftu w stosunku do swojego systemu mobilnego, zanegował tezę postawioną przez jednego z użytkowników. Dodał też, że funkcja Continue on PC jest jednie próbą zaoferowania niektórych funkcji Windowsa tym, którzy korzystają z Androida i iOS-a.

I honestly don't get why they hate windows phone so much. The OS is so good, edge is awesome, continuum is amazing. Android is so rubbish.

— Max Calvin (@maxgetsit) July 26, 2017 Mimo że udziały Windows na rynku smatrfonów wynoszą 0,1 proc. i ciągle spadają, pozostałe wierne grono użytkowników wciąż nie może się pogodzić z polityką Microsoftu. Wyraz temu dał wpis Dana Rotha, który skomentował słowa Belfiore'a w następujący sposób: My nie czujemy miłości. Zazwyczaj czujemy się bardziej jak obywatele drugiej kategorii, jeśli chodzi o produkty i usługi Microsoftu.

We don't feel the love though. We usually feel more like 2nd class citizens when it comes to MS products and services. Just sayin'.

— Dan Roth (@Dan12R) July 26, 2017Nie jest to pierwsza porażka komunikacyjna Belfiore'a. W 2011 roku w trakcie oficjalnego wywiadu nie powiedział prawdy o aktualizacjach WP 7, za co później musiał wielokrotnie przepraszać. Po roku również dostało mu się za tłumaczenie, że użytkownicy WP 7.5 nie dostaną aktualizacji z powodu ograniczeń sprzętowych.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)