Best of 2017 w Google Play: najlepsze gry i aplikacje według Google

Best of 2017 w Google Play: najlepsze gry i aplikacje według Google

01.12.2017 17:39, aktual.: 04.12.2017 10:47

Rozpoczął się grudzień, czas zatem na podsumowania roku. Na własne zdecydowało się Google, które zgodnie z tradycją zaprezentowało już własne zestawienie Best of 2017, w którym znalazły się najpopularniejsze wydane w tym roku aplikacje i gry na Androida.

Pominięte zostały aplikacje i gry, które zajmują pierwsze pozycje od dłuższego czasu i do zestawienia wzięto wyłącznie nowe produkcje. Użytkownicy Androida (na terenie USA) najczęściej sięgali po grę Super Mario Run, która swą popularność zawdzięcza przede wszystkim znanej marce i prostocie rozgrywki. Nie obyło się jednak bez mikropłatności. Druga pozycja należy do Bubble Witch 3 Saga, produkcji bardzo podobnej do wszystkich gier, w których zadaniem gracza jest układanie kulek pod względem kolorów.

Introduction to Super Mario Run

Dużą popularnością cieszyła się również gra Magic Tiles 3, w której zadaniem gracza jest odpowiednie wciskanie wirtualnych klawiszy pianina – na wzór „pociągania” za wirtualne struny w kultowej serii Guitar Hero. Osobom grającym na Androidzie spodobały się także walki robotów tworzonych przez koty w CATS: Crash Arena Turbo Stars. Sukcesem okazała się też produkcja zatytułowana Ballz z nietypowym podejściem do usuwania kolorowych kwadratów za pomocą odpowiedniej ilości małych piłek.

C.A.T.S.: Crash Arena Turbo Stars Release Trailer

Wiemy już, że najczęściej pobierane były proste gry, które najpewniej mają zapewnić rozrywkę tylko na chwilę – wciąż to komputery i konsole stacjonarne kojarzą się z poważniejszym graniem i to wciąż te platformy zapewniają wygodne kontrolery. Wśród nowych aplikacji, ogromną popularnością cieszyła się oczywiście aplikacja do edycji zdjęć i nakładania filtrów na selfie – Photo Editor – Beauty Camera & Photo Filters, a także What The Forecast?!!, która dostarcza prognozy wraz z zabawnym komentarzem.

Photo Editor - Beauty Camera & Photo Filters
Photo Editor - Beauty Camera & Photo Filters

[join]Kultowe kreskówki najwyraźniej wciąż mają się świetnie – w Google Play chętnie sięgano po aplikację Boomerang wydaną przez Cartoon Network. Kolejna popularna nowa aplikacja to TopBuzz Video: Viral Videos, Funny GIFs &TV shows, dostarczająca popularne obrazki i GIF-y. Na końcu tej listy mamy Yarn – Chat Fiction, czyli aplikację będącą kolekcją opowiadań, a raczej historii fikcyjnych ludzi, przedstawionych za pomocą wiadomości tekstowych.

What The Forecast?!!
What The Forecast?!!

Wybrana została również najlepsza gra i aplikacja 2017 roku. Najlepszą aplikacją ogłoszono Socratic - Math Answers & Homework Help, wirtualnego asystenta pomagającego w nauce oraz wyręczającego w odrabianiu prac domowych. Wystarczy przykładowo zrobić zdjęcie z zadaniem z matematyki, by otrzymać wynik.

Socratic - Math Answers & Homework Help
Socratic - Math Answers & Homework Help

Aplikacja pomaga również w chemii, historii czy biologii, choć uczniowie nad Wisłą raczej z niej nie skorzystają – kierowana przede wszystkim dla amerykańskiego ucznia i utrzymuje standardy tamtejszego systemu edukacji. Najlepszą grą ogłoszono z kolei CATS: Crash Arena Turbo Stars, które – jak wcześniej wspomnieliśmy – znalazło się także na liście popularnych gier – faktycznie musimy lubić gry z kotami i robotami.

To jeszcze nie koniec, bowiem przygotowane zostały dłuższe listy, zawierające najlepsze aplikacje i gry 2017 roku. Jeśli chcecie odkryć interesujące tytuły, to warto zajrzeć do kolekcji przygotowanych w Google Play.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)