Bethesda znów w aurze kontrowersji, ale tym razem sprawa jest słuszna, choć fani PS4 zakręcą nosem

Bethesda znów w aurze kontrowersji, ale tym razem sprawa jest słuszna, choć fani PS4 zakręcą nosem
Piotr Urbaniak

15.08.2018 09:05, aktual.: 15.08.2018 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bethesda, amerykański producent i wydawca gier, ostatnimi czasy zdecydowanie nie ma dobrej prasy. Wciąż niezakończona pozostaje batalia z użytkownikiem, który próbował odsprzedać na Amazonie grę. Nie minął nawet tydzień od zaognienia rzeczonego konfliktu w mediach, a firma z Rockville znów znajduje się w aurze kontrowersji. Tym razem jednak sprawa wydaje się słuszna, choć posiadacze PlayStation 4 mogą być innego zdania. Otóż studio odpowiedzialne za legendarną serię The Elder Scrolls chce zablokować wydanie karcianki w tym uniwersum, Legends, na platformie Sony, jeśli tokijska korporacja nie zmieni swojej opinii w sprawie rozgrywek międzyplatformowych.

Jak powszechnie wiadomo, Sony jest zagorzałym przeciwnikiem modelu cross-play, a jednocześnie nie próbuje nawet w jakimś większym stopniu uzasadniać takiego podejścia. Przy czym chodzi tu przede wszystkim o rozgrywkę wieloosobową i przenoszenie postępu pomiędzy konsolami różnych marek. Dlatego, przykładowo, Fortnite: Battle Royale na PS4 zgodny jest wyłącznie z wersją dla komputerów osobistych i wydaniami smartfonowymi, ale już nie bezpośrednio konkurencyjnym Xboksem One oraz Nintendo Switch.

Oficjalnie przedstawiciele stwierdzają, że społeczność PlayStation 4 wyrosła na tak liczną, że już nie trzeba jej rozszerzać graczami z zewnątrz. Nieoficjalnie zaś mówi się o chęci maksymalizacji zysków poprzez uniemożliwienie wykorzystania dodatków, zakupionych w innych sklepikach, na urządzeniu Sony. Jak jest w rzeczywistości, łatwo ocenić własnym sumptem.

The Elder Scrolls: Legends - E3 2018 Official Trailer

Bethesda próbuje wymusić zmianę opisanej polityki. – Nie możemy mieć gry, która działa na wszystkie sposoby, z wyjątkiem tej jednej kwestii (...) Nie ma znaczenia, na jakiej platformie grasz, grasz przeciwko wszystkim innym, którzy grają w tym momencie – grzmi znany wszystkim doskonale Pete Hines z działu marketingu, grożąc, że jeśli Sony nie zmieni swojego nastawienia, The Elder Scrolls: Legends w ogóle nie zostanie na ich konsoli wydane.

Na dzień dzisiejszy strategiczna gra karciana Bethesdy dostępna jest jako tytuł free-to-play, na platformach: PC, Android oraz iOS. Niemniej do końca bieżącego roku ukazać się miały kompilacje dla wszystkich konsol aktualnej generacji, w tym właśnie PlayStation 4. Zamysłem było uzyskanie całkowitej kompatybilności platform, co jednak – jak się okazuje – może nie być takie proste w realizacji. Ogólnie rzecz biorąc, zdecydowania większość środowiska graczy zdaje się sprzeciwiać hermetyczności Sony, ale ponad 80 mln sprzedanych PS4 to ogromne grono potencjalnych odbiorców dla każdej produkcji. Teraz pytanie: czy The Elder Scrolls: Legends okaże się pozycją na tyle mocną, by złamać azjatyckich konserwatystów, czy może wcześniej odpuści Bethesda?

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)