Bez kabelka za 160 zł nie podłączysz Kinecta do nowego Xboksa

Bez kabelka za 160 zł nie podłączysz Kinecta do nowego Xboksa

Bez kabelka za 160 zł nie podłączysz Kinecta do nowego Xboksa
14.07.2016 14:50

Zanim pojawi się Xbox Scorpio, dostaniemy Xboksa One po diecie odchudzającej. Jesienią pojawi się Xbox One S i w przeciwieństwie do podstawowej wersji konsoli, nie będzie on posiadał wejścia na Kinecta. Będziemy musieli dokupić specjalną przejściówkę.

Początkowo Kinect był nieodłącznym elementem Xboksa One. Microsoft twierdził nawet, że konsola nie będzie bez niego działać. Niestety, dołączanie Kinecta do każdego zestawu przełożyło się na wysoką cenę. XOne nie był w stanie konkurować z PlayStation 4. Okazało się jednak, że zauważalnie niższe zainteresowanie Xboksem niż PS4, spowodowało, że jednak Kinect stał się tylko dodatkiem, a nie elementem niezbędnym.

Nowy Kinect nie wywołał takich emocji jak jego poprzednik. Widać to chociażby po planach zamknięcia usługi Xbox Fitness.

Obraz

Dobrym potwierdzeniem niskiego zainteresowania Kinectem jest natomiast Xbox One S. Konsola nie została wyposażona w odpowiednie wejście, w celu podłączenia Kinecta będziemy musieli kupić przejściówkę. Cena będzie wynosiła 40 dolarów, czyli co najmniej 160 złotych. Przejściówkę będziemy mogli wykorzystać także do podłączenia kontrolera do komputera z Windows 10.

Microsoft zdecydował się na udostępnienie wybranym klientom przejściówki za darmo. Będą oni musieli jednak już posiadać Xboksa One oraz Kinecta. Wówczas podczas kupna Xboksa One S, otrzymają kabelek za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)