Bezpłatne mapy Nokia HERE Maps dostępne dla Windows 8.1

Bezpłatne mapy Nokia HERE Maps dostępne dla Windows 8.1
Redakcja

25.02.2014 23:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komputery i urządzenia mobilne pozwoliły na szybsze znajdywanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a także łatwiejsze rozwiązywanie wielu problemów (co nie oznacza, że nie przyniosły ze sobą nowych). Jednym z takich zagadnień jest chociażby planowanie trasy podróży czy wyszukiwanie ciekawych miejsc. Dzięki rozbudowanym aplikacjom pozwalają one na zastąpienie dedykowanych urządzeń GPS. Udowadnia to chociażby udostępniona właśnie dla użytkowników Windows 8.1 aplikacja Nokia HERE Maps z mapami oferowanymi przez tą firmę. Co ciekawe, wcale nie jest to aplikacja desktopowa jak można by się spodziewać.

Obraz

Możliwości aplikacji jak na coś oferowanego dla interfejsu Modern są naprawdę spore i w niczym nie ustępują HERE dla innych platform. Znajdziemy tu więc przede wszystkim ręczne przeglądanie map w widoku tak drogowym jak i satelitarnym czy nawet ulicznym podobnym do Street View oferowanego przez Google w jego mapach. Nie zabrakło podglądu budynków w 3D. Co ważne, aplikacja pozwala nam na zupełnie bezpłatne pobieranie map danych krajów do użytku offline tj. bez połączenia z internetem. Możliwe jest także planowanie trasy dojazdu, zapisywanie swoich ulubionych miejsc w ramach tzw. kolekcji i przypinanie ich do ekranu startowego. Aplikacja oferuje także dedykowane mapy dla ponad 140 większych miast z rozkładem transportu publicznego.

Oczywiście nie zabrakło funkcji odkrywania, dzięki której szybko znajdziemy znajdujące się w pobliżu danego miejsca ciekawe zakątki, hotele, restauracje, centra handlowe czy chociażby kina. Całości dopełnia integracja z systemem udostępniania, dzięki której można szybko podzielić się znaleziskiem ze znajomymi za pomocą wiadomości email, Facebooka lub innych sieci społecznościowych. Mapy mają naprawdę ogromne możliwości i biorąc pod uwagę, że są zupełnie darmowe, bardzo pozytywnie wpływają na poziom sklepu oferującego aplikacje Modern. Jak widać po tym przykładzie, jeżeli jakiś producent naprawdę zechce, to jest w stanie stworzyć dla tego interfejsu coś naprawdę użytecznego. Aplikację Nokia HERE Maps znajdziecie w oficjalnym sklepie Microsoftu. Przeznaczona jest ona dla systemu Windows 8.1.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)