Bill Gates i Tim Cook na liście kandydatów na wiceprezydenta USA

Bill Gates i Tim Cook na liście kandydatów na wiceprezydenta USA

Bill Gates i Tim Cook na liście kandydatów na wiceprezydenta USA
18.10.2016 16:49, aktualizacja: 19.10.2016 09:57

fot. dailymail.co.ukFrazesy o tym, że w drugiej dekadzie XXI wieku światem rządzi rozwój techniczny i nowe technologie powtarzane są nader często i mocno się już wyświechtały. Niemniej, według informacji odnalezionych wśród archiwów opublikowanych przez WikiLeaks, znalazł się mail, który czyni tę wizję całkiem dosłowną.

Mimo że publikacja korespondencji wewnętrznej Partii Demokartów wprowadziła już sporo zamieszania do amerykańskiej kampanii prezydenckiej, to wciąż odnajdywane są nowe maile, które odsłaniają kulisy wyścigu o możliwość zamieszkania w Białym Domu. Na najnowsze z nich uwagę zwraca serwis MacRumors.

Wśród archiwów WikiLeaks znalazł się mail z 17 marca autorstwa Johna Podesty. Tego samego, który ostatnio stał się ofiarą włamania, dokonanego, swoją drogą, także dzięki WikiLeaks. Podesta dzieli się w wiadomości listą potencjalnych kandydatów na wiceprezydenta USA w gabinecie Hillary Clinton. Na liście, obok konkurenta Clinton o nominację Demokratów, Berniego Sandersa, czy Michaelu Bloomberga, byłego burmistrza Nowego Jorku, znaleźli się... Tim Cook i Bill Gates.

Obraz

Ostatecznie jednak running mate Hilary Clinton, czyli kandydatem na wiceprezydenta USA wybieranym wraz z samym prezydentem, został Tim Kaine, gubernator stanu Wirginia, znany między innymi jako przeciwnik kary śmierci, co nie przeszkadzało mu w Wirginii w odrzuceniu próśb o łaskę jedenastu skazanych z wiadomymi konsekwencjami. Kaine pozostaje bez oficjalnego związku z branżą IT.

Nie zmienia to faktu, że szef Apple i były szef Microsoftu byli w ścisłej czołówce osób typowanych na 48. wiceprezydenta USA. Wpływ osoby piastującej to stanowisko na politykę Stanów Zjednoczonych zależy głównie od możliwości i umiejętności samego polityka, niemniej nie sposób sobie w tym kontekście przypomnieć finału drugiego sezonu serialu House of Cards.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)