Bill Gates wybrał smartfon z Androidem i aplikacjami Microsoftu

Bill Gates wybrał smartfon z Androidem i aplikacjami Microsoftu

26.09.2017 18:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Człowiekiem najbardziej kojarzącym się z Microsoftem jest oczywiście Bill Gates, założyciel firmy i jej były CEO. Microsoft jest jego dzieckiem, korzysta on z wielu produktów stworzonych w Redmond, ale nawet on porzucił mobilnego Windowsa, wybierając konkurencyjnego Androida.

Ostatnia próba Microsoftu wejścia na rynek mobilnych systemów operacyjnych, czyli Windows 10 Mobile, była, delikatnie mówiąc, nieudana. System nie zdobył większego zainteresowania, pozostając tylko ciekawostką i to początkowo pełną błędów. Pokazał, że w świecie zdominowanym przez Androida i iOS-a, nie ma już miejsca dla Microsoftu, przynajmniej jako autora systemu operacyjnego.

Obraz

Żaden większy producentów aplikacji na poważnie nie zainteresował się Windows 10 Mobile, a ci którzy jeszcze inwestowali w Windows Phone 8.1, odwrócili się od niepewnej platformy. Z czasem zaczęli robić to również użytkownicy, a także najwierniejsi fani mobilnych okienek, dostrzegając, że korzystają z produktu uboższego względem konkurencji i co jeszcze bardziej zniechęcające, z produktu o którym starał się zapomnieć sam Microsoft, traktując priorytetowo Androida i iOS-a.

Okazuje się, że na Androida przesiadł się w końcu także Bill Gates. W ostatnich wywiadzie dla Fox News, były szef Microsoftu poinformował, że jego smartfon działa pod kontrolą Androida. Nie ujawnił, jaki dokładnie model posiada. Dodał jednak, że zainstalował na nim sporo aplikacji Microsoftu. Z kolei na pytanie o iPhone’a, który mógłby służyć nawet jako jego drugie urządzenie, stwierdził Nie, nie iPhone.

Owszem Bill Gates, jeden z wierniejszych użytkowników usług Microsoftu, wybrał konkurencyjny produkt, ale postąpił zgodnie z obecną polityką firmy z Redmond. Dla Microsoftu ważniejsze jest teraz dotarcie do użytkowników Androida i iOS-a, dając im dopracowane aplikacje i zachęcając do korzystania ze swoich usług. Taka strategia pozwala zapewnić więcej użytkowników niż kolejne próby inwestowania w Windows Phone.

Steve Ballmer przejął stery po Gatesie, wierzył w sukces Windows Phone.
Steve Ballmer przejął stery po Gatesie, wierzył w sukces Windows Phone.

Warto dodać, że obecny CEO Microsoftu, Satya Nadella w swojej autobiografii Hit Refresh wspomina, że już przejęcie Nokii było błędem. Microsoft był zdesperowany, nie chciał odpaść z rynku mobilnych systemów, więc by nadrobić zaległości zdecydował się wchłonąć inżynierów Nokii. Mieli oni w połączeniu z działem Microsoftu odpowiedzialnym za mobilnego Windowsa, przyspieszyć rozwój Windows Phone, umacniając cały „ekosystem”.

Satya Nadella głosował przeciwko zawarciu tej umowy. Nie rozumiał bowiem dlaczego świat miałby potrzebować trzeciego ekosystemu ze smartfonami. Zwłaszcza, że na jego wprowadzenie było już za późno. Samo zaś przejęcie Nokii, która miała słaby udział w rynku, było ryzykowane. Realizację słów z Hit Refresh widać w dzisiejszej polityce Microsoftu, który nie walczy już z Androidem czy iOS-em, ale z usługami Google i Apple, proponując użytkownikom konkurencyjnych systemów, zestaw świetnych aplikacji. Nic więc dziwnego, że Bill Gates wybrał Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (153)
Zobacz także