Bing wizualizuje wyniki wyszukiwania

Wojciech Cybulski

15.09.2009 23:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Microsoft wprowadził do swojej internetowej wyszukiwarki możliwość wizualizacji wyników zapytania w oparciu o technologię Silverlight. Nowa funkcja została oficjalnie zaprezentowana podczas konferencji TechCrunch50 i jest już dostępna w wersji beta.

Osoby łączące się z Bingiem z terytorium Polski w celu przetestowania usługi muszą przestawić język wyszukiwarki na angielski – wizualne wyszukiwanie jest bowiem aktualnie dostępne jednie w amerykańskiej wersji wyszukiwarki, choć docelowo Microsoft będzie chciał udostępnić Visual Search szerszej grupie odbiorców.

Jak nietrudno się domyślić, wprowadzona przez Microsoft funkcja jest elementem konkurencji Google, które również podczas TechCrunch50 uruchomiło narzędzie do wizualizacji Google News. Warto podkreślić, że po raz pierwszy od dłuższego czasu wyszukiwarka Microsoft jest w stanie zaoferować coś, co autentycznie stoi o krok przed firmą na G. Z drugiej zaś strony na chwilę obecną użyteczność wizualnego wyszukiwania jest dość niewielka i wyniki w formie tekstowej prezentują się daleko bardziej czytelnie. Zapewne z czasem, gdy Microsoft dopracuje Visual Search, stanie się on na tyle atrakcyjny, by przynajmniej częściowo mógł zastąpić standardowe, tekstowe wyniki wyszukiwania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)