Bitcoin stracił na wartości. Powodem Libra i przesłuchanie Zuckerberga

Bitcoin stracił na wartości. Powodem Libra i przesłuchanie Zuckerberga

Mark Zuckerberg złożył zeznania w sprawie kryptowaluty Libra, fot. Getty Images
Mark Zuckerberg złożył zeznania w sprawie kryptowaluty Libra, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
24.10.2019 17:36

Mark Zuckerberg, szef Facebooka, został przesłuchany przez członków Izby Reprezentantów. Tematem rozmów jest Libra, czyli wirtualna waluta, która ma niebawem powstać i być zarządzana przez Facebooka.

Zuckerberg przyznał, że nie jest jednoznacznie pewien sukcesu. Choć nie ma pewności, czy to właśnie ta wypowiedź mogła spowodować zamieszanie wśród znawców tematu, to wszystko na to wskazuje – zauważono bowiem, że Bitcoin znacznie stracił na wartości, a to od powodzenia Libry może zależeć przyszłość całego rynku kryptowalut.

Bitcoin w przeliczeniu na dolary, źródło: tradingview.com.
Bitcoin w przeliczeniu na dolary, źródło: tradingview.com.

Jak zwrócił uwagę serwis Comparic, Bitcoin osiągnął kurs poniżej 7300 dolarów, czyli wartość znaną sprzed kilku miesięcy. Według analityków taka sytuacja ma bezpośredni związek z przesłuchaniem Zuckerberga, co potwierdzają zresztą godziny zmiany kursu. Spadek wartości był gwałtowny i zaczął się niemal równo z przesłuchaniem.

Niezależnie od opisywanego spadku, Bitcoin tracił na wartości od dłuższego czasu. Na razie trudno przewidzieć, jak sytuacja będzie się rozwijać w następnych tygodniach i miesiącach. Znawcy przewidują, że Libra może w ogóle nigdy nie powstać, a wówczas inwestowanie w rynek kryptowalut zacznie być nieopłacalne. Od Libry już zdążyło się odsunąć kilka kluczowych firm.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)