Bitcoin znów zyskał. Przemowa przywódcy Chin silniejsza od słów Zuckerberga

Bitcoin znów zyskał. Przemowa przywódcy Chin silniejsza od słów Zuckerberga

Bitcoin odzyskał dawny kurs po przemowie przywódcy Chin, fot. Getty Images
Bitcoin odzyskał dawny kurs po przemowie przywódcy Chin, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
28.10.2019 21:41, aktualizacja: 28.10.2019 22:49

Bitcoin stracił w ubiegłym tygodniu na wartości tuż po przesłuchaniu Marka Zuckerberga. Nie trzeba było jednak długo czekać, aby sytuacja się zmieniła. Bitcoin odzyskał dużo lepszy kurs i przez chwilę był nawet wart ponad 10 tys. dolarów.

O szczegółach zmiany kursu Bitcoina informuje serwis bankier.pl zwracając przy okazji uwagę, że jest ona najpewniej powiązana z przemową przywódcy Chin, Xi Jinpinga.

Podczas spotkania liderów Komunistycznej Partii Chin, Xi Jinping zasugerował konieczność nowych inwestycji w blockchain, co powinno się stać kluczowym elementem krajowego programu innowacji. Według ekspertów tyle wystarczyło, by rynek kryptowalut nie został jeszcze skreślony, a Bitcoin odzyskał dawny kurs, w tym przypadku podobny do tego sprzed miesiąca.

Bitcoin w przeliczeniu na dolary, źródło: tradingview.com.
Bitcoin w przeliczeniu na dolary, źródło: tradingview.com.

Wcześniej Bitcoin nagle stracił na wartości, co miało związek z ubiegłotygodniowym przesłuchaniem założyciela Facebooka, Marka Zuckerberga. Rozmowy dotyczyły kryptowaluty Libra, nad którą pracuje zespół Facebooka. Od jej sukcesu uzależniano przyszłość całego rynku kryptowalut, jednak Zuckerberg przyznał, że sam nie jest pewien, czy wszystkie elementy projektu zostaną zrealizowane po jego myśli.

W efekcie kurs Bitcoina spadł w ubiegłym tygodniu poniżej 7300 dolarów, czyli do poziomu znanego sprzed kilku miesięcy. Jak widać, kurs jest jednak bardzo dynamiczny i zależny od wypowiedzi i planów związanych z kluczowymi rynkami. Najnowsza zmiana kursu sugeruje, że kryptowaluty nie są jeszcze na skreślonej pozycji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)