Björk eksperymentuje z kryptowalutą. Do nowej płyty dołączy AudioCoiny

Björk eksperymentuje z kryptowalutą. Do nowej płyty dołączy AudioCoiny
06.11.2017 14:33
Björk eksperymentuje z kryptowalutą. Do nowej płyty dołączy AudioCoiny

Islandzka artystka Björk ponownie eksperymentuje z muzyką i techniką. Po tym, jak w 2016 roku, przy okazji trasy koncertowej Vulnicura, przygotowała dla fanów wycieczkę VR po swoim domu na Islandii, do nowego albumu zamierza dołączyć kryptowalutę.

Album Utopia zostanie wydany 24 listopada. Będzie to 9. studyjny album Björk, nieoficjalne informacje mówią też, że będzie najdłuższy do tej pory. Choć muzyka nawiązuje do Tindera i z pewnością będzie interesująca, piszemy o tej płycie z powodu AudioCoinów. Każdy, kto kupi Utopię, otrzyma 100 AudioCoinów.

Björk: The Gate

AudioCoiny to kryptowaluta zaprojektowana z myślą o przemyśle muzycznym, by oddać muzykę w ręce artystów i fanów. W założeniu mają nagradzać zarówno artystów, jak i fanów. Działają od 2 lat, można je przechowywać w serwisie aurovine.com, gdzie artyści mogą sprzedawać muzykę bezpośrednio i pozwalać fanom płacić tyle, ile uznają za stosowne, albo w lokalnym portfelu. Podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, można nimi handlować na BlueTrade i przyłączyć się do puli kopiącej.

Co ciekawe, Utopię będzie można kupić nie tylko za standardowe waluty, ale też za Bitcoiny, Litecoiny, Dashcoiny i zdobyte inną drogą Audiocoiny. To ciekawy eksperyment, który może połączyć osoby korzystające z kryptowalut z muzyką Björk, ale też zachęcić fanów jej muzyki do korzystania z kryptowalut.

Ofertę związaną z płyta obsługuje londyński Blockpool, który do 100 ADC dołączy portfel. Będzie też można zarabiać wspierając Björk na inne sposoby – na przykład przychodząc na koncerty i udostępniając jej informacje w sieciach społecznościowych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)