BlaBlaCar na Androidzie, by łatwiej znaleźć wspólny transport i dzielić koszty

BlaBlaCar na Androidzie, by łatwiej znaleźć wspólny transport i dzielić koszty

BlaBlaCar na Androidzie, by łatwiej znaleźć wspólny transport i dzielić koszty
04.04.2014 14:07

BlaBlaCar to jeden z popularniejszych serwisów umożliwiających carpooling — nowoczesny autostop za pośrednictwem Internetu. Za jego pośrednictwem można znaleźć kierowcę bądź pasażerów do własnego samochodu i podzielić koszty podróży, co często jest znacznie tańsze i wygodniejsze, niż podróż środkami masowego transportu. Serwis dorobił się aplikacji mobilnej na Androida, w przygotowaniu jest również wersja dla iOS.

BlaBlaCar.pl - wspólne przejazdy

Trudno wyobrazić sobie działanie serwisu, który ma zapewnić użytkownikom transport, bez wygodnej aplikacji na urządzenie przenośne. BlaBlaCar długo kazał nam czekać, ale dostarczył produkt zapowiadający się bardzo dobrze. Po uprzednim logowaniu, czy to z wykorzystaniem danych serwisu, czy za pomocą konta na Facebooku, zakończonym potwierdzeniem numeru telefonu, można od razu przystąpić do planowania podróży. Do wyboru są takie opcje, jak oczywiście punkt początkowy i końcowy podróży, dokładny termin, bagaż, ewentualna podróż powrotna, zgoda na objazd, który może przedłużyć podróż, zgoda na podróż płatną autostradą, a także maksymalna kwota, za jaką skłonni jesteśmy skorzystać ze wspólnego przejazdu. Na ekranie pojawią się wyniki wyszukiwania. Potem wystarczy wybrać odpowiadającą opcję i umówić się z kierowcą. Trasę przejazdu można zobaczyć na mapie (poza aplikacją), można też zobaczyć, jaką ocenę wystawili kierowcy inni użytkownicy.

Kierowcy zaś mogą, poza wyszukiwaniem pasażerów, skorzystać z możliwości pochwalenia się swoim autem. Znalazło się miejsce dla informacji nie tylko o modelu i marce, ale także komforcie podróży i liczbie miejsc. Twórcy usługi zapewniają, że warto dodać swoje zdjęcie, aby szybko odnaleźć resztę ekipy, z którą planujemy podróż. Czy uda się dotrzeć na miejsce, zależy już od okoliczności. Warto jednak spróbować, gdyż poza znaczącymi oszczędnościami, carpooling daje szansę na nawiązanie nowej znajomości i miłe spędzenie podróży, czego w dzisiejszych czasach nie sposób nie docenić.

350048789228578753

BlaBlaCar (wcześniej Covoiturage.fr) istnieje od 2004 roku. poza rodzimą Francję wyszedł w roku 2010, od 2012 działa w Polsce pod adresem BlaBlaCar.pl. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych serwisów carpoolingowych na świecie. Jego baza stałych użytkowników w tym roku przekroczyła 6 milionów osób, a zasięg został poszerzony do 10 krajów po wejściu usługi na rynek rosyjski i ukraiński na początku tego roku, po przejęciu serwisu podorozhniki.com. Za pośrednictwem BlaBlaCar każdego miesiąca podróżuje milion osób, również na trasach międzynarodowych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)