BlackBerry oficjalnie ogłasza, że kończy z produkcją smartfonów

BlackBerry oficjalnie ogłasza, że kończy z produkcją smartfonów

BlackBerry oficjalnie ogłasza, że kończy z produkcją smartfonów
28.09.2016 15:39

W lipcu BlackBerry dość niespodziewanie zaprezentowało smartfon DTEK50, wyprodukowane w Chinach urządzenie z Androidem i preinstalowną paczką aplikacji od Kanadyjczyków. Nikt chyba nie spodziewał się, że jego premiera może coś zmienić w sytuacji BlackBerry.

Niewielu jednak byłoby w stanie przewidzieć ogłoszoną właśnie decyzję: BlackBerry całkowicie rezygnuje z produkcji smartfonów. Odtąd wszelkie urządzenia z jeżynką na obudowie będą, podobnie jak wspomniany DTEK50, produkowane przez zewnętrzne korporacje, jak nietrudno się domyślić z fabrykami w Jedynej Słusznej Republice Ludowej.

W ten sposób BlackBerry ma się stać firmą, która będzie skupiała się na tworzeniu oprogramowania. Będzie ono preinstalowane na urządzeniach sprzedawanych jako BlackBerry, a także dostępne na wszystkie urządzenia z Androidem. Na początku sierpnia firma ogłosiła, że paczka autorskich aplikacji jest już dostępna w Google Play, jednak za miesięczną opłatą w wysokości niecałego dolara.

Obraz

Tajemnicą poliszynela jest, że w rzeczywistości decyzja o całkowitej rezygnacji z projektowania i produkowania własnych smartfonów jest podyktowana katastrofalnymi wynikami finansowymi. Te zaś wynikają przede wszystkim ze znacznie niższej, niż pierwotnie zakładano, sprzedaży świetnego skąd inąd Priva.

Na paradoks myślenia BlackBerry o oprogramowaniu zwracaliśmy uwagę już wcześniej, w kontekście oprogramowania-jako-usługi. Teraz sytuacja jeszcze bardziej kuriozalna. Korporacja chce bowiem sprzedawać chińskie smartfony w znacznie wyższej cenie, niż sprzedaje je sam producent. Ta będzie windowana przez markę i paczkę preinstalowanych aplikacji. Tych samych, które każdy może mieć za 99 centów miesięcznie. Mimo ogromnego sentymentu do urządzeń BlackBerry, trudno mówić tutaj o szansie na powrót do lepszej kondycji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)