Błąd w Windows 10 20H2. Ponowna instalacja uniemożliwia zachowanie plików

Błąd w Windows 10 20H2. Ponowna instalacja uniemożliwia zachowanie plików

Błąd w Windows 10 20H2. Ponowna instalacja uniemożliwia zachowanie plików
Arkadiusz Stando
17.11.2020 13:18

Przez wiele lat ponowne zainstalowanie systemu Windows było dość problematycznym zadaniem, bo wymagało zewnętrznego dysku. Z pomocą przyszło narzędzie Media Creation Tool, które po ostatniej aktualizacji systemu nie działa jak należy.

Media Creation Tool pozwala na zainstalowanie systemu Windows 10 na nowo. Użytkownik ma możliwość wybrania sposobu instalacji. Może wyczyścić pamięć komputera w całości, albo zachować pliki osobiste lub pliki osobiste oraz aplikacje. A przynajmniej w teorii tak powinno to wyglądać.

W praktyce, ostatnia aktualizacja systemu Windows 10 do wersji 20H2 spowodowała błąd w Media Creation Tool. Aktualnie jedyną możliwością podczas ponownej instalacji systemu jest usunięcie wszystkich plików osobistych i aplikacji. Pozostałe opcje są wyszarzone, niedostępne do zaznaczenia. W poprzednich wersjach systemu Windows 10 narzędzie Media Creation Tool działa bez problemu.

fot. BleepingComputer
fot. BleepingComputer

Jak rozwiązać problem z Windows 10 20H2? Pomoże tylko wycofanie aktualizacji

Microsoft wkrótce rozwiąże problem, ale jeśli potrzebujemy pilnie zainstalować system od nowa, to ostatnią aktualizację należy odinstalować. Aby to zrobić, w Menu Start należy wyszukać "Wyświetl historię aktualizacji", a następnie wybrać opcję "Odinstaluj aktualizację". Tutaj pojawi nam się lista wszystkich pakietów, które możemy wycofać. Szukamy aktualizacji oznaczonej numerem "KB4562830" a następnie wybieramy opcję "Odinstaluj".

Obraz
Obraz

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (142)