Błąd w Windows 10 utrudnia pracę testerom. Niektórzy zostali wypisani z programu Insider

Błąd w Windows 10 utrudnia pracę testerom. Niektórzy zostali wypisani z programu Insider14.03.2019 23:05
Najnowsze wydanie testowe Windows 10 19H1 spowodowało kilka problemów wśród testerów
Najnowsze wydanie testowe Windows 10 19H1 spowodowało kilka problemów wśród testerów

Testerzy Windowsa 10 powinni zwrócić uwagę, czy nadal są zapisani do programu Insider. Jak się bowiem okazuje, najnowsza kompilacja systemu wydana w ramach szybkiego pierścienia aktualizacji może powodować automatyczne i niezamierzone usuwanie komputerów z listy urządzeń, które otrzymają testowe aktualizacje.

Problem dotyczy najnowszego wydania Windowsa 10 w edycji 19H1, która ma się pojawić na rynku już na wiosnę. O usterce poinformowała na Twitterze Dona Sarkar z Microsoftu. W krótkiej wiadomości zwróciła uwagę, iż po instalacji testowego Builda 18356, niektórzy testerzy mogli zauważyć, iż zostali wypisani z programu Insider.

Co ciekawe, rozwiązanie problemu powinno być proste: wystarczy zajrzeć do ustawień aktualizacji w systemie i ponownie wybrać opcję otrzymywania testowych kompilacji. Ponieważ nie mamy w tym przypadku do czynienia z gałęzią Skip Ahead, problem z ograniczoną liczbą miejsc nie powinien występować.

Testerzy są teraz potrzebni

Obecność testerów w programie Insider jest w tym momencie szczególnie ważna. Wydanie 19H1 jest już na ukończeniu i Microsoft skupia się na jego dopracowaniu przed udostępnieniem pozostałym użytkownikom w nadchodzących tygodniach.

Tym razem wszystko musi być dopięte na ostatni guzik – choć aktualizacje funkcji zawsze wiążą się ze sporadycznymi problemami u części osób, to ostatnia, październikowa aktualizacja okazała się pełna błędów, z których do dzisiaj nie wszystkie zostały rozwiązane.

W efekcie October Update trafia do użytkowników Windows 10 w dużo wolniejszym tempie niż zwykle. Pod koniec ubiegłego miesiąca, najnowsza kompilacja systemu działała tylko na 21 proc. komputerów z Windows 10. Już teraz wszystko wskazuje więc na to, że nawet jeśli wydanie 19H1 zostanie udostępnione w najbliższych tygodniach, to minie jeszcze sporo czasu, nim trafi choćby do połowy użytkowników systemu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)