Błąd w Windows 10 utrudnia pracę testerom. Niektórzy zostali wypisani z programu Insider

Błąd w Windows 10 utrudnia pracę testerom. Niektórzy zostali wypisani z programu Insider

Najnowsze wydanie testowe Windows 10 19H1 spowodowało kilka problemów wśród testerów
Najnowsze wydanie testowe Windows 10 19H1 spowodowało kilka problemów wśród testerów
Oskar Ziomek
14.03.2019 23:05

Testerzy Windowsa 10 powinni zwrócić uwagę, czy nadal są zapisani do programu Insider. Jak się bowiem okazuje, najnowsza kompilacja systemu wydana w ramach szybkiego pierścienia aktualizacji może powodować automatyczne i niezamierzone usuwanie komputerów z listy urządzeń, które otrzymają testowe aktualizacje.

Problem dotyczy najnowszego wydania Windowsa 10 w edycji 19H1, która ma się pojawić na rynku już na wiosnę. O usterce poinformowała na Twitterze Dona Sarkar z Microsoftu. W krótkiej wiadomości zwróciła uwagę, iż po instalacji testowego Builda 18356, niektórzy testerzy mogli zauważyć, iż zostali wypisani z programu Insider.

Co ciekawe, rozwiązanie problemu powinno być proste: wystarczy zajrzeć do ustawień aktualizacji w systemie i ponownie wybrać opcję otrzymywania testowych kompilacji. Ponieważ nie mamy w tym przypadku do czynienia z gałęzią Skip Ahead, problem z ograniczoną liczbą miejsc nie powinien występować.

Testerzy są teraz potrzebni

Obecność testerów w programie Insider jest w tym momencie szczególnie ważna. Wydanie 19H1 jest już na ukończeniu i Microsoft skupia się na jego dopracowaniu przed udostępnieniem pozostałym użytkownikom w nadchodzących tygodniach.

Tym razem wszystko musi być dopięte na ostatni guzik – choć aktualizacje funkcji zawsze wiążą się ze sporadycznymi problemami u części osób, to ostatnia, październikowa aktualizacja okazała się pełna błędów, z których do dzisiaj nie wszystkie zostały rozwiązane.

W efekcie October Update trafia do użytkowników Windows 10 w dużo wolniejszym tempie niż zwykle. Pod koniec ubiegłego miesiąca, najnowsza kompilacja systemu działała tylko na 21 proc. komputerów z Windows 10. Już teraz wszystko wskazuje więc na to, że nawet jeśli wydanie 19H1 zostanie udostępnione w najbliższych tygodniach, to minie jeszcze sporo czasu, nim trafi choćby do połowy użytkowników systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)