BLIK nową metodą płatności w iTaxi. Na zachętę rabat na przejazdy w lipcu

iTaxi wprowadza płatności BLIKIEM (Getty Images)
iTaxi wprowadza płatności BLIKIEM (Getty Images)
Oskar Ziomek

01.07.2019 16:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iTaxi wprowadza do swojej oferty możliwość płacenia BLIKIEM. To kolejne ułatwienie dla klientów, dla których korzystanie z tej metody płatności może być – przynajmniej na początku – po prostu opłacalne. Aby zachęcić do używania BLIKA w iTaxi, w lipcu w przypadku tej metody płatności naliczany będzie 30-proc. rabat, który może wynieść maksymalnie 15 złotych.

Rozszerzenie oferty o możliwość płatności BLIKIEM to bezpośrednia odpowiedź na zmieniające się realia. Jak wynika z badań, BLIK jest coraz popularniejszą metodą płatności w Polsce. Tylko w pierwszym kwartale 2019 roku zrealizowano już w ten sposób prawie 40 milionów płatności. To wynik prawie 3 razy wyższy, niż w tym samym okresie rok temu. 75 procent płatności BLIKIEM to jednak zakupy internetowe.

iTaxi wprowadza płatności BLIKIEM, fot. materiały prasowe.
iTaxi wprowadza płatności BLIKIEM, fot. materiały prasowe.

- Aplikacja iTaxi to naturalne środowisko dla płatności mobilnych BLIK. Dzięki połączeniu tych dwóch innowacyjnych rozwiązań, cała obsługa przejazdu i płatności za niego realizowana jest wyłącznie za pośrednictwem smartfona – mówi Magdalena Kubisa, Dyrektor Rozwoju Biznesu Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK. - BLIK wchodzi w zupełnie nowy segment rynku, jakim są przewozy osób oparte o wykorzystanie technologii. To segment w którym do tej pory królowała gotówka oraz karty.

Twórcy dodają także, że płatności BLIKIEM, poza kwestią wygody, są po prostu bezpieczne. W przypadku chęci korzystania z płatności jednym kliknięciem, pierwsza transakcja w danej aplikacji czy na stronie internetowej wymaga dodatkowego potwierdzania.

Więcej nowości w iTaxi

Warto przypomnieć, że niedawno w iTaxi pojawiły się także inne nowości. Aplikację uzupełniono o możliwość realizowania kursów na żądanie i voucherów B2B. Poprzednim razem duże zmiany pojawiły się na początku ubiegłego roku, kiedy aplikacja otrzymała odświeżony interfejs.

Aplikację iTaxi znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)