Blizzard kończy ze wsparciem dla systemów Windows XP i Vista

Blizzard kończy ze wsparciem dla systemów Windows XP i Vista

Blizzard kończy ze wsparciem dla systemów Windows XP i Vista
Przemysław Chrzempka
21.07.2017 10:58

Firma Blizzard, wydawca i producent gier, takich jak World of Warcraft, seria StarCraft, seria Diablo, Hearthstone, Heroes of the Storm oraz Overwatch ogłosiła, że wkrótce systemy Windows XP i Vista nie będą już wspierane. Oznacza, że posiadacze tychże systemów będą musieli przesiąść się na nowszą wersję Windows'a.

W październiku 2017 Blizzard rozpocznie proces wstrzymywania wsparcia dla systemów Windows XP oraz Windows Vista. Dotyczy to gier: World of Warcraft, StarCraft II, Diablo II, Hearthstone oraz Heroes of the Storm. Microsoft już wcześniej przestał wspierać wspomniane wersje Windowsa w 2009 i 2012 roku.

Nie wpłynęło to jednak drastycznie na liczbę użytkowników: ze względu na to, że wielu graczy w dalszym ciągu korzystało ze starszych wersji systemów, Blizzard nadal je wspierał. Od tamtego czasu swą premierę miały: Windows 7, Windows 8, Windows 10 i aktualnie większość graczy korzysta właśnie z nich.

Jeszcze w tym roku nie będziemy mieli możliwości włączenia wymienionych gier na komputerach posiadających przestarzały systemem operacyjny. Twórcy zachęcają do korzystania z nowszych wersji Windowsa. Cała operacja wstrzymania wsparcia przebiegać będzie etapami, zaczynając od Diablo III, pod koniec tego roku. Blizzard będzie informował o kolejnych aktualizacjach do każdej z gier, nim wejdą one w życie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)