Blizzard też zrobi grę na Linuksa

Blizzard też zrobi grę na Linuksa

07.01.2013 11:36

Studio Blizzard Entertainment dołącza do peletonu złożonego z Valve, Egosoft, Overhaul Games, upadającego THQ i kilku innych firm większych i mniejszych, bo też ma w zanadrzu tytuł dla systemu z pingwinkiem. Blizzard był jednym z mówiących, że Windows 8 będzie katastrofą i od przynajmniej dwóch lat w swojej siedzibie testuje klienta World of Warcraft dla Linuksa, nic więc dziwnego, że pojawiają się takie plotki.

Obraz

Godne zaufania źródła z wewnątrz Blizzarda informują oto, że przynajmniej jeden z hitów studia będzie miał wersję dla tak lubianego ostatnio przez wydawców gier Ubuntu. Ukaże się ona podobno jeszcze w tym roku kalendarzowym. Która to będzie pozycja, jeszcze nie wiadomo, ale doświadczenie każe obstawiać WoW. Mówi się, że studio nie udostępniło tego klienta wcześniej, gdyż obawia się problemów spowodowanych przez mnogość dystrybucji i różnice między nimi. Wydaniem jednej gry dla Ubuntu Blizzard chce sprawdzić, do jakiego grona odbiorców uda mu się dotrzeć i na tej podstawie oceni, czy warto inwestować w przenoszenie kolejnych tytułów czy też zajmowanie się innymi dystrybucjami. Oficjalnie informacje w tej sprawie powinny do nas dotrzeć latem tego roku.

Korzystający z Linuksa gracze z pewnością nie od razu zaufają wydawcy. Już raz miłośnicy zabawy w świecie Diablo III mieli problemy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)