BookRage — kryminał, dreszczowiec i groza za „co łaska”

BookRage — kryminał, dreszczowiec i groza za „co łaska”

10.06.2013 18:10

Właśnie ruszyła druga edycja akcji BookRage, w ramach której za „co łaska” można zgarnąć literaturę spod znaku kryminału, thrillera i grozy polskich pisarzy. Tak samo, jak w poprzedniej edycji akcji, przekazane pieniądze można podzielić między autorów, organizatorów akcji i Fundację Nowoczesna Polska. Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego, której cele są nam osobiście bliskie, i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali — powiedział Tomasz Stachewicz, jeden z twórców BookRage.

Obraz

Tym razem do akcji przyłączyli się: Konrad T. Lewandowski („Magnetyzer”), Rafał Dębski („Labirynt von Brauna”), duet Katarzyna Szewczyk i Jacek Skowroński (zbiór opowiadań „Maski”), Alexander Gütsche („Wieczór gorzkiej mgły”) oraz tegoroczny zdobywca Paszportu Polityki — Szczepan Twardoch („Zimne wybrzeża”). Jako hołd oddany klasyce kryminału pakiet zawiera także „Psa Baskerville'ów” Arthura Conana Doyle'a.

Póki co organizatorzy nie mówią, jakie książki zostaną dołożone (dla wszystkich) do zestawu, jeśli sprzedaż osiągnie odpowiedni poziom. Odpowiedzialny za dobór literatury Paweł Dembowski zdradził jednak, że będzie to nie lada gratka dla miłośników klasycznej angielskiej powieści kryminalnej. Jeden z przygotowywanych tytułów nie był wcześniej publikowany w języku polskim.

Pakiet książek przez najbliższe 2 tygodnie można kupić za pośrednictwem serwisu DotPay lub płacąc z wykorzystaniem konta PayPal. Ta druga opcja jest ukłonem w kierunku Polaków mieszkających poza krajem, wśród których poprzednia edycja BookRage cieszyła się zaskakująco dużą popularnością. Nowością na stronie akcji jest możliwość podejrzenia, kto zapłacił najwięcej. Na takie osoby czekają wyjątkowe upominki.

Ekipa BookRage jeszcze w czerwcu planuje kolejną akcję, ale na razie chce trzymać nas w napięciu. Zainteresowanym akcją polecam krótki wywiad z organizatorami akcji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)