Brytyjczycy apelują do rządu - zaktualizujcie IE6

Brytyjczycy apelują do rządu - zaktualizujcie IE6

Wojciech Cybulski
09.02.2010 17:41

Batalii o porzucenie Internet Explorera 6 ciąg dalszy. Większość służb rządowych w Wielkiej Brytanii korzysta z IE6 jako domyślnej przeglądarki internetowej, co skutkuje dużymi utrudnieniami dla firm tworzących oprogramowanie na potrzeby rządu - programiści muszą bowiem konstruować systemy i usługi w taki sposób, by działały poprawie na liczącej 10 lat przeglądarce internetowej. Przeciwko takiemu stanowi rzeczy zaprotestowali niedawno brytyjscy Internauci.

Użytkownicy sieci powołali do życia stronę z petycją, na której wyraźnie żądają, by wszystkie brytyjskie departamenty rządowe korzystające z IE6 zaktualizowały przeglądarkę internetową. W akcji bierze już udział ponad 6 tys. osób i ciągle dopisują się kolejne. W odróżnieniu od internetowych petycji realizowanych w innych krajach, te prowadzone w Wielkiej Brytanii mają duże znaczenie i realny wpływ na decyzje władz centralnych. Użytkownicy sieci na wyspach oczekują, że rząd przychyli się do ich wniosku i przyspieszy proces migracji na nowsze oprogramowanie, nim w roku 2014 Microsoft zakończy wspieranie Internet Explorera 6.

Choć trudno przewidzieć, czy akcja brytyjskich Internautów zaowocuje porzuceniem IE6 przez instytucje rządowe, każde tego typu przedsięwzięcie wzmaga presję na zaktualizowanie tej dość starej, niezgodnej ze standardami przeglądarki internetowej. Niestety aktualnie jedynie niewielka część ze wszystkich brytyjskich departamentów rządowych planuje do końca roku zaktualizować IE6 do... IE7 - o jakichkolwiek poważniejszych zmianach, w tym aktualizacji do najnowszej wersji, angielscy urzędnicy nie chcą na razie myśleć...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)