Koniec niebieskiego ekranu śmierci. BSOD w Windows 11 będzie... czarny

Strona głównaKoniec niebieskiego ekranu śmierci. BSOD w Windows 11 będzie... czarny
02.07.2021 10:44
BSOD w testowym Windows 11
BSOD w testowym Windows 11
Źródło zdjęć: © Martin Nobel/YouTube

Windows 11 w testowej wersji oferuje nowy BSOD, który teraz jest "czarnym ekranem śmierci". Wszystko wskazuje na to, że Microsoft pozbył się jednoznacznie kojarzącego się niebieskiego tła, które towarzyszyło krytycznym błędom w stabilnym Windows 10.

bEJcRlcl

Zmiana na czarny kolor wydaje się być prawdopodobna także w finalnym wydaniu Windows 11, które trafi na rynek pod koniec roku. Domyślna niebieska kolorystyka ekranów logowania i aktualizacji z Windows 10, tutaj także została zmieniona na komunikaty wyświetlane na czarnym tle. "Czarny ekran śmierci" po pierwsze będzie więc z nimi spójny, a po drugie lepiej odpowiadający swojej jednoznacznej nazwie.

Nie można jednak wykluczyć, ze BSOD z czarnym tłem będzie jedynie elementem testowego wydania Windows 11. Na podobnej zasadzie wprowadzono tu kiedyś zielone ekrany śmierci, których typowy użytkownik komputera z Windows 10 (niebędący członkiem Windows Insider), raczej nie miał okazji nigdy zobaczyć w praktyce.

Ponowne uruchamianie Windows 11 - komunikat domyślnie na czarnym tle
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Ponowne uruchamianie Windows 11 - komunikat domyślnie na czarnym tle

Jak zwraca uwagę The Verge, poza czarnym kolorem tła BSOD w Windows 11 jest identyczny z tym znanym z Windows 10. Użytkownik poza uproszczoną informacją o błędach, zobaczy więc także kod QR, który pozwala szybciej dotrzeć do rozszerzonych informacji w sieci.

bEJcRlcn

"Black Screen of Death", jak należałoby teraz w oryginale rozwijać skrót BSOD, to ekran z informacjami o krytycznym błędzie w systemie Windows, którego nie udało się obsłużyć. Następny krok to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego.

Windows 11 oszacuje, jak długo będzie instalować aktualizacje
Windows 11 oszacuje, jak długo będzie instalować aktualizacje

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJcRldj