Koniec niebieskiego ekranu śmierci. BSOD w Windows 11 będzie... czarny

Koniec niebieskiego ekranu śmierci. BSOD w Windows 11 będzie... czarny

BSOD w testowym Windows 11
BSOD w testowym Windows 11
Źródło zdjęć: © Martin Nobel/YouTube
Oskar Ziomek
02.07.2021 10:44

Windows 11 w testowej wersji oferuje nowy BSOD, który teraz jest "czarnym ekranem śmierci". Wszystko wskazuje na to, że Microsoft pozbył się jednoznacznie kojarzącego się niebieskiego tła, które towarzyszyło krytycznym błędom w stabilnym Windows 10.

Zmiana na czarny kolor wydaje się być prawdopodobna także w finalnym wydaniu Windows 11, które trafi na rynek pod koniec roku. Domyślna niebieska kolorystyka ekranów logowania i aktualizacji z Windows 10, tutaj także została zmieniona na komunikaty wyświetlane na czarnym tle. "Czarny ekran śmierci" po pierwsze będzie więc z nimi spójny, a po drugie lepiej odpowiadający swojej jednoznacznej nazwie.

Nie można jednak wykluczyć, ze BSOD z czarnym tłem będzie jedynie elementem testowego wydania Windows 11. Na podobnej zasadzie wprowadzono tu kiedyś zielone ekrany śmierci, których typowy użytkownik komputera z Windows 10 (niebędący członkiem Windows Insider), raczej nie miał okazji nigdy zobaczyć w praktyce.

Ponowne uruchamianie Windows 11 - komunikat domyślnie na czarnym tle
Ponowne uruchamianie Windows 11 - komunikat domyślnie na czarnym tle© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Jak zwraca uwagę The Verge, poza czarnym kolorem tła BSOD w Windows 11 jest identyczny z tym znanym z Windows 10. Użytkownik poza uproszczoną informacją o błędach, zobaczy więc także kod QR, który pozwala szybciej dotrzeć do rozszerzonych informacji w sieci.

"Black Screen of Death", jak należałoby teraz w oryginale rozwijać skrót BSOD, to ekran z informacjami o krytycznym błędzie w systemie Windows, którego nie udało się obsłużyć. Następny krok to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)