Build 2017: Już jest Visual Studio 2017 for Mac

Build 2017: Już jest Visual Studio 2017 for Mac

10.05.2017 18:37, aktual.: 11.05.2017 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przy okazji rozpoczęcia konferencji Build 2017 Microsoft udostępnił nam stabilną wersję cenionego środowiska programistycznego Visual Studio 2017 w wersji dla Maców. Na systemie macOS można komfortowo pracować z chmurą Azure. Środowisko zostało przeznaczone do budowania aplikacji dla Maców w językach C# i F#, dla iOS-a, Androida, chmury Azure, webowych (ASP.NET Core) oraz wieloplatformowych gier, z wykorzystaniem silnika Unity.

Visual Studio Mac jest środowiskiem bardzo efektywnym i wygodnym, wyposażonym w mnóstwo dodatków przyspieszających programowanie. Można w nim łatwo badać struktury wywołań, powiązane funkcje i zbadać stan testów. Możliwości uruchamiania testów obejmują testy jednostkowe i zoptymalizowane testy interfejsu użytkownika.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Znajduje się tu także świetny system refaktoryzowania kodu, z którego słynie Visual Studio, IntelliSense dla C# i F# oraz różne metody identyfikowania i naprawiania problemów. Debuger programu Visual Studio umożliwia szybkie znalezienie i naprawienie usterek w programach napisanych w wielu językach. Za pomocą narzędzi do profilowania można też znajdować i diagnozować problemy z wydajnością. Visual Studio ma także możliwość współpracy z systemem kontroli wersji Git i usługą Visual Studio Team Services. Pakiety są oczywiście kompatybilne z tymi tworzonymi na Windowsie.

Obraz

Visual Studio for Mac jest dostępny w kilku wersjach, w tym darmowej Community Edition, którą znajdziecie w naszej bazie programów. Pobierając program przed 17 maja, możecie uzyskać dostęp do platformy Xamarin University na 60 dni. Pełną listę możliwości Visual Studio na Macach można znaleźć na stronie programu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)