BUILD: Dzień 1 - Tworzenie aplikacji, Windows Store

BUILD: Dzień 1 - Tworzenie aplikacji, Windows Store

Wojciech Cybulski
13.09.2011 22:13

Kontynuujemy relację z konferencji Build. Microsoft przedstawił wiele informacji o tworzeniu aplikacji dla Windows 8 i nowym sklepie z oprogramowaniem.

Microsoft zamierza zaoferować deweloperom możliwość łatwego tworzenia aplikacji dla Windows 8. Twórcy będą mogli korzystać między innymi z C, C++, Visual Basic, Silverlight, HTML/CSS i JavaScript. Aplikacje napisane z wykorzystaniem Silverlight będzie można w prosty sposób przenieść na system Windows Phone. Korporacja zamierza zachęcać deweloperów do tworzenia programów wykorzystujących nowy styl Metro. Na potrzeby konferencji Antoine Leblond napisał niewielką aplikację i zademonstrował jak w prosty sposób może być ona dopasowana do stylu Metro i wzbogacona o funkcje dotykowe. Także mechanizm zmiany orientacji ekranu można zaimplementować w dość prosty sposób. Zapewne udostępniona zostanie możliwość łatwego portowania aplikacji x86 na ARM.

Microsoft wraz z debiutem nowego systemu uruchomi także Windows Store, czyli własny sklep z aplikacjami. W odróżnieniu od sklepu Apple, Windows Store pozwoli deweloperom na tworzenie ograniczonych czasowo, w pełni funkcjonalnych wersji trial. Użytkownicy będą mogli takie aplikacje kupić od razu lub skorzystać z ograniczonej czasowo wersji próbnej. Jak nie trudno się domyśleć, sklep Microsoftu jest utrzymany w stylu Metro, choć sama strona aplikacji nawiązuje swoim wyglądem do App Store. Proces dodawania aplikacji do sklepu ma być wyraźnie uproszczony i sprowadzi się do wyboru odpowiednich opcji. Procedura weryfikowania zgłoszonych aplikacji ma być jawna i obejmie takie kroki jak testy bezpieczeństwa, testy zgodności technicznej i certyfikowanie. Deweloperzy będą mieli wgląd, na jakim etapie dodawania do Windows Store znajduje się ich program.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)