Building 8: co Facebook zrobi z technologią skanowania mózgów?

Building 8: co Facebook zrobi z technologią skanowania mózgów?

Building 8: co Facebook zrobi z technologią skanowania mózgów?
20.03.2017 14:27

Facebook znany jest jako największy portal społecznościowy. Czy ktoś o nim nie słyszał? Ambicje i plany Marka Zuckerberga na tym się nie kończą, chce on tworzyć sprzęt i nie chodzi tylko o kolejne generacji gogli Oculus VR. Tajemniczy zespół Building 8, pracujący dla Facebooka, tworzy cztery projekty, które mają zmienić świat. Jednym z nich jest skaner mózgów.

Jak donosi Business Insider, w laboratoriach Facebooka powstają wciąż nowe urządzenia, więc możliwe, że w przyszłości podobnych projektów będzie znacznie więcej. Obecnie zespół Building 8 ma pracować nad czterema prototypami. Pierwszy związany jest z rozszerzoną rzeczywistością, drugi dotyczy dronów, zaś trzeci dotyczy skanowania mózgu. O czwartym nic nie wiadomo. Wiemy za to, że ważną częścią najbliższej konferencji Facebooka dla deweloperów ma być właśnie tajemniczy Building 8.

Facebook ze swoimi blisko 2 mld użytkowników jest jednym z władców Internetu. Najwidoczniej to za mało, teraz firma chce mocno zaangażować się w produkcję sprzętu, co wiąże się ze sporym ryzykiem. Niebieski portal nie ma doświadczenia w tworzeniu sprzętu, dobrze radzi sobie jako portal społecznościowy, ale to nie oznacza, że równie dobrze poradzi sobie w innych dziedzinach. Z drugiej strony, Facebook ma duże zasoby finansowe by ściągnąć do siebie najlepszych naukowców i ekspertów, a ponadto, zawsze może spróbować przejąć mniejsze firmy, mające doświadczony zespół.

Obraz

Projekty Building 8 mają nie być tylko „zabawą” w ramach której może uda stworzyć się coś ciekawego. Facebook chce sprzedawać miliony urządzeń klientom z całego świata. W planach jest również tworzenie sprzętu, który znalazłby zastosowanie w medycynie. Nad nim pracuje kardiolog z Uniwersytetu Stanford.

Najbardziej interesującym, a przy tym także najbardziej niepokojącym projektem jest technologia skanowania mózgu. Projekt prowadzony jest przez neurologa z Uniwersytetu Johna Hopkinsa, który wcześniej pracował przy protezie ręki sterowanej myślami. Niestety o technologii nie wiemy zbyt wiele, a jej zastosowań możemy się wyłącznie domyślać. Jak myślicie, po co Facebookowi technologia skanowania mózgów?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)