BZ WBK wycofuje swoją aplikację na smartfony z mobilnym Windowsem

BZ WBK wycofuje swoją aplikację na smartfony z mobilnym Windowsem

26.04.2018 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po symbolicznym końcu oraz wycofaniu wszystkich biznesowych komunikatorów przez Microsoft, na użytkowników mobilnego Windowsa czeka kolejna zła informacja. Bank Zachodni WBK zdecydował się zrezygnować z dalszego wsparcia platformy Microsoftu.

Jak dowiemy się z blogu BZ WBK, aplikacja BZWBK24 mobile dla systemu Windows Phone oraz aplikacja BZWBK24 mobile na tablety zostaną oficjalnie wycofane ze sklepów i wyłączone 18 maja. Bank jako powód podaje niską liczbę użytkowników. Najpierw została podjęta decyzja o zakończeniu wsparcia, teraz natomiast stwierdzono, że czas zamknąć aplikacje.

Według serwisu Cashless.pl zbliża się koniec bankowych aplikacji na mobilnego Windowsa. Decyzje banków nie powinny być zaskoczeniem, w końcu sam Microsoft priorytetem obdarza konkurencyjne platformy, wydając aplikacje na Androida i iOS-a. Podobnie więc podchodzą banki, które zniechęca również mała liczba potencjalnych użytkowników aplikacji. Według danych liczba użytkowników bankowych aplikacji na mobilnym Windowsie spada nawet o 50% z roku na rok.

Użytkownikom mobilnego Windowsa, którzy korzystają z usług Banku Zachodniego WBK, pozostaje korzystać z mobilnej strony m.bzwbk24.pl, co jest oczywiście rozwiązaniem kompromisowym. Najlepszą opcją będzie więc przesiadka na Androida lub iOS-a, które wspierane są przez bank i mają własne aplikacje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)