BZ WBK wycofuje swoją aplikację na smartfony z mobilnym Windowsem

BZ WBK wycofuje swoją aplikację na smartfony z mobilnym Windowsem26.04.2018 16:48
BZ WBK wycofuje swoją aplikację na smartfony z mobilnym Windowsem

Po symbolicznym końcu oraz wycofaniu wszystkich biznesowych komunikatorów przez Microsoft, na użytkowników mobilnego Windowsa czeka kolejna zła informacja. Bank Zachodni WBK zdecydował się zrezygnować z dalszego wsparcia platformy Microsoftu.

Jak dowiemy się z blogu BZ WBK, aplikacja BZWBK24 mobile dla systemu Windows Phone oraz aplikacja BZWBK24 mobile na tablety zostaną oficjalnie wycofane ze sklepów i wyłączone 18 maja. Bank jako powód podaje niską liczbę użytkowników. Najpierw została podjęta decyzja o zakończeniu wsparcia, teraz natomiast stwierdzono, że czas zamknąć aplikacje.

Według serwisu Cashless.pl zbliża się koniec bankowych aplikacji na mobilnego Windowsa. Decyzje banków nie powinny być zaskoczeniem, w końcu sam Microsoft priorytetem obdarza konkurencyjne platformy, wydając aplikacje na Androida i iOS-a. Podobnie więc podchodzą banki, które zniechęca również mała liczba potencjalnych użytkowników aplikacji. Według danych liczba użytkowników bankowych aplikacji na mobilnym Windowsie spada nawet o 50% z roku na rok.

Użytkownikom mobilnego Windowsa, którzy korzystają z usług Banku Zachodniego WBK, pozostaje korzystać z mobilnej strony m.bzwbk24.pl, co jest oczywiście rozwiązaniem kompromisowym. Najlepszą opcją będzie więc przesiadka na Androida lub iOS-a, które wspierane są przez bank i mają własne aplikacje.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)