Calibre 3.3 – praktyczniejsza i wygodniejsza kolekcja e‑booków

Calibre 3.3 – praktyczniejsza i wygodniejsza kolekcja e-booków

10.07.2017 13:27

Calibre, czyli uniwersalne narzędzie do katalogowania i konwersji książek elektronicznych, zostało wydane w wersji 3.3. W niej znajdziemy głównie poprawki interfejsu i stabilności programu.

W szczególności warto zwrócić uwagę na możliwość łatwego przywoływania panelu z różnymi widokami biblioteki, wyszukiwarką i podglądem. Może to znacznie przyspieszyć odnajdowanie potrzebnych w danym momencie tytułów i zadania wymagające przełączania się między widokami.

Obraz

W widoku wyszukiwania i zamieniania słów, jeśli zostanie uruchomiony w edycji książki, można teraz sprawdzić szczegóły bardziej złożonych zapytań – na przykład jeśli będzie składało się z wielu słów, można sprawdzić liczbę wystąpień każdego z nich osobno. Ponadto w edytorze komentarzy pojawił się przycisk do szybkiego wstawiania znaczników separatorów (na przykład <hr>).

Kolejna nowość zainteresuje korzystających z Amazonu. Z menu kontekstowego, wywołanego na nazwisku autora, można szybko przejść do wyszukiwania w sklepie.

Z poprawionych błędów warto wspomnieć o tym, że podczas czytania książki z odnośnikami można już spokojnie korzystać z przycisków „Wstecz” i „Dalej”. Naprawione zostały też drobne błędy serwera do czytania przez sieć, wprowadzonego w wersji 3.0. Import plików DOCX będzie działał prawidłowo nawet jeśli dokument ma obrazki, zaś pobieranie metadanych ISBNDB jest odporne na błędy certyfikatów SSL.

Calibre 3.3 znajdziecie w naszej bazie programów dla Widnowsa i macOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)