WindowsNarzędziaWirtualizacjaCameyo
Cameyo ikona

Cameyo3.1.1526

zabezpiecz pobieranie

Cameyo to bezpłatne narzędzie umożliwiające wirtualizację programów z poziomu systemu operacyjnego Windows. Za pomocą tego programu tworzymy aplikacje w wersji przenośnej (portable), które następnie możemy uruchamiać bezpośrednio z sieci lokalnej, urządzeń USB (pendrive, karta pamięci), Dropboxa czy nawet z płyty CD/DVD bez konieczności instalacji.

Przed stworzeniem aplikacji w wersji przenośnej, Cameyo dokonuje wstępnej analizy całej zawartości dysku twardego oraz poszczególnych struktur plików i folderów. Następnie pakuje aplikację do pojedynczego pliku wykonalnego z rozszerzeniem .exe, który jest uruchamiany w specjalnym zwirtualizowanym środowisku, odizolowanym od reszty systemu operacyjnego. W jego skład wchodzą nie tylko pliki instalacyjne aplikacji, ale również wszystkie wpisy rejestru i pozostałości po instalacji danego programu.

W programie znajdziemy również wbudowany edytor (Package Editor), pozwalający na zaawansowaną edycję pliku wykonalnego. Z jego pomocą możemy zmienić nazwę utworzonych pakietów, dodać lub usunąć inne pliki, a także przejrzeć wpisy z rejestru znajdujące się w pliku wykonalnym. Edytor dostępny jest wyłącznie dla doświadczonych użytkowników.

Cameyo posiada także inną przydatną funkcję, umożliwiającą udostępnianie utworzonych aplikacji przenośnych na serwerach producenta w chmurze. W ten sposób, użytkownik może uruchamiać aplikacje na dowolnym komputerze. Oprogramowanie Cameyo to niezbędne narzędzie dla osób, które często korzystają z urządzeń przenośnych typu pendrive lub karta pamięci.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.85 ocen
Twoja ocena
ProducentCameyo
Liczba pobrań15 269
Data aktualizacji20 lip 2018
Rozmiar pliku15.17 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Cameyo ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)