Canonical wprowadza zmiany w usłudze Ubuntu One

Canonical wprowadza zmiany w usłudze Ubuntu One

Redakcja
06.10.2010 21:32, aktualizacja: 06.10.2010 22:08

Firma Canonical postanowiła jeszcze przed premierą Ubuntu 10.10 zaktualizować ofertę usługi hostingu plików w chmurze Ubuntu One.

W ramach Ubuntu One oferowane będą 3 pakiety. Dotychczasowy darmowy pakiet zmieni nazwę na Ubuntu One Basic. Pozwalać będzie ona na synchronizację plików, kontaktów notatek i zakładek pomiędzy kilkoma komputerami. W ramach darmowej usługi będzie można również skorzystać ze sklepu Ubuntu One Music Store. Kupując muzykę poprzez sklep Canonical otrzymuje się prawo do trzykrotnego pobrania pliku muzycznego, jednak po zakupie plik jest kopiowany automatycznie na konto Ubuntu One, z którego można pobrać go nie ograniczoną ilość razy. Z wersji testowej wyjdzie Ubuntu One Mobile - usługa, która od kwietnia była dostępna dla beta testerów. Pozwalać ma ona na dostęp do składowanych plików z poziomu telefonu komórkowego. Klient mobilnej usługi został przygotowany dla posiadaczy telefonów z Androidem oraz iOS. Warto zauważyć, że Ubuntu One Mobile daje możliwość odtwarzania strumienia muzyki z poziomu telefonu. Dostęp mobilny do Ubuntu One oficjalnie będzie dostępny od jutra w cenie 3,99 dolarów za miesiąc lub 39,99 dolarów za rok.

Ostatnim pakietem z jakiego użytkownik będzie mógł skorzystać jest pakiet rozszerzający dotychczasowe konto Ubuntu One o 20GB. Klient będzie mógł wielokrotnie rozszerzać konto o kolejne 20GB. Jeśli klient Ubuntu One postanowi rozszerzyć swoje konto o 20GB będzie miał dostępne 22GB na swoje pliki, kontakty, notatki czy zakładki (darmowe 2GB nie znikają). Cena 20GB w ramach usługi Ubuntu One będzie kosztować 2.99 dolarów miesięcznie lub 29.99 dolarów za rok. Canonical wyraźnie chce rozpocząć walkę z Dropboksem, w którym pakiet Pro 50 (50GB) kosztuje 9,99 dolarów w porówaniu do 8,97 dolarów za 62GB w Ubuntu One.

Użytkownicy dotychczas oferowanego pakietu 50GB w Ubuntu One będą mogli przedłużać abonament na dotychczasowych zasadach, lub przejść na aktualnie oferowane pakiety. Przygotowywany jest również klient usługi dla systemu Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)