CCleaner teraz także w wersji na Androida

CCleaner teraz także w wersji na Androida
Redakcja

04.04.2014 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasami zachodzi konieczność wyczyszczenia systemu ze zbędnych śmieci, danych tymczasowych, czy po prostu historii przeglądanych stron w celu ochrony prywatności. Można to wszystko robić ręcznie, można również zdać się na aplikacje firm trzecich, które cała robotę wykonają za nas, ograniczając nasze wysiłki do zaledwie kilku kliknięć. Bardzo popularnym przykładem takiej aplikacji jest CCleaner – aplikacja prosta w obsłudze, szybka, a jednocześnie dosyć bezpieczna w użytkowaniu. Teraz będziemy mogli z niej skorzystać nie tylko na platformach PC i Mac, ale także na Androidzie.

Obraz

Jakiś czas temu informacje o wersji dla Androida można było znaleźć na oficjalnym fanpage aplikacji na Facebooku, teraz wersja beta jest już dostępna dla każdego zainteresowanego. Choć mogłoby się wydawać, że urządzenia z wyższej półki nie potrzebują takich narzędzi, to jednak dzięki aplikacji można chociażby odzyskać nieco miejsca. Ma to niebagatelne znaczenie biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej sprzętu nie posiada złącza na karty microSD. Aplikacja póki co umożliwia optymalizację: historii przeglądarek, danych cache aplikacji, a także schowka systemowego. Umożliwia masowe usuwanie logów połączeń i wiadomości SMS, a także sprawdzanie zainstalowanych aplikacji i tego ile miejsca wymagają. Dodatkowa zakładka pozwala na monitorowanie dostępnego miejsca, obciążenia procesora, zajętości pamięci RAM i stanu baterii. W planach znajduje się zarządzanie procesami (w tym czyszczenia pamięci), oczyszczanie folderów, a także dodatkowe funkcje dla urządzeń z odblokowanym dostępem typu root.

Aby dołączyć do testów beta CCleanera dla Androida konieczne jest skorzystanie z sieci Google+. Nie jest to wymóg producenta, ale samego Google. Po dołączeniu do odpowiedniej społeczności, możemy zapisać się do testów beta. Wreszcie, uzyskamy możliwość instalowania aplikacji ze sklepu Google Play. Zachęcamy do jej wypróbowania, przypominając oczywiście, że to ciągle wersja testowa. Aby skorzystać z aplikacji potrzebujecie Androida w wersji 1.6 lub nowszej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)