CeBIT: Zotac prezentuje mini-PC, który mieści się na dłoni, oraz maleńkie komputery do grania

CeBIT: Zotac prezentuje mini-PC, który mieści się na dłoni, oraz maleńkie komputery do grania

CeBIT: Zotac prezentuje mini-PC, który mieści się na dłoni, oraz maleńkie komputery do grania
12.03.2014 13:22

Podczas trwających od 10 do 14 marca targów CeBIT w Hannowerze firma Zotac zaprezentowała kolejne malutkie komputery typu mini-PC. Do swojej oferty firma dołączy między innymi serię ZBOX E, przeznaczoną dla graczy, oraz ZBOX nano AQ02 — komputery, które zmieszczą się na dłoni.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowe mini-PC ZOTACA serii E (Epic gaming), przeznaczone dla graczy, wyróżniają się mocą zamkniętą w niewielkich rozmiarach. ZOTAC ZBOX serii E wyposażone są w układy graficzne Intel Iris Pro 5200 ze 128 MB pamięci typu EDRAM oraz 4-rdzeniowe procesory Intel Haswell (i5 bądź i7). Konfiguracja mieści się w standardowej obudowie firmy ZOTAC i zapewnia płynną rozgrywkę w większości nowych tytułów, choć o najwyższych ustawieniach detali nie mamy co marzyć. Sama obudowa zyskała nieco bardziej agresywny charakter, czym ZOTAC ma nadzieję skusić miłośników cyfrowej rozrywki. Producent zapewnia, że maszyny z serii E to dobry kompromis między wydajnością i energooszczędnością, a niewielka konstrukcja zagwarantuje odpowiednie odprowadzanie ciepła, aby komputer mógł pracować na „pełnych obrotach”. Seria E kierowana jest raczej do graczy sieciowych, niż miłośników najlepszej możliwej grafiki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Malutki ZBOX nano AQ02 wykorzystuje APU AMD A8, to połączenie wydajności wystarczającej do komfortowej pracy i niskiego zużycia energii. W prezentowanym na tagach CeBIT modelu znalazł się układ AMD A8-5545M, wyposażony w procesor graficzny Radeon HD 8510G. Sprzęt dobrze poradzi sobie z odtwarzaniem filmów HD oraz mniej wymagającymi grami.

Mini-PC z obu serii dostępne są w wersji barebone oraz w wersji PLUS z preinstalowaną pamięcią i dyskiem twardym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)