Centrum Bezpieczeństwa Google już działa. Twórcy deklarują, że dobrze dbają o twoje dane

Centrum Bezpieczeństwa Google już działa. Twórcy deklarują, że dobrze dbają o twoje dane

Centrum Bezpieczeństwa Google już działa. Twórcy deklarują, że dobrze dbają o twoje dane
Oskar Ziomek
14.11.2018 18:29, aktualizacja: 14.11.2018 18:40

Google informuje o uruchomieniu nowego narzędzia o nazwie Centrum Bezpieczeństwa. To swego rodzaju poradnik i baza wiedzy związana z danymi, które przetwarza Google podczas korzystania z jego usług. Twórcy opisują tutaj w jaki sposób informacje są chronione i jak można dodatkowo skonfigurować dotyczące ich ustawienia. Całość powinna być przydatna nie tylko dla użytkowników zainteresowanych bezpieczeństwem swoich kont, ale także dla rodziców martwiących się o konta swoich pociech.

W Centrum Bezpieczeństwa na użytkownika czeka czytelny podział treści na kategorie. Czytelnik zyskuje tu dostęp do informacji ogólnych, dotyczących bezpieczeństwa, prywatności, kierowanych do rodzin oraz do dodatkowego spisu zasad dotyczących prywatności i bezpieczeństwa. Dowiadujemy się z nich między innymi, że Google szanuje użytkowników, jasno mówi jakie dane gromadzi i dlaczego oraz nigdy nie sprzedaje nikomu danych osobowych. Osoby, które po przeczytaniu informacji w Centrum zechcą zmienić któreś ze swoich preferencji, mogą się stąd także szybko dostać do ustawień swojego konta Google.

Strona główna Centrum Bezpieczeństwa Google.
Strona główna Centrum Bezpieczeństwa Google.

Twórcy zaznaczają, że na stronach Centrum Bezpieczeństwa znajdą wiele informacji, które przydadzą się rodzicom. Google chce ich uczyć, jak korzystać z takich narzędzi jak Family Link czy YouTube Kids, pokazując przy okazji jak określić zasady obecności dzieci w internecie. Wśród porad można znaleźć również informacje o cyberprzemocy oraz radzeniu sobie z uzależnieniami. Jak czytamy w informacji prasowej, wszystkie rady mają pochodzić od cenionych ekspertów do spraw bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Centrum Bezpieczeństwa Google'a to nie pierwsze takie rozwiązanie

Warto wiedzieć, że pomysł Google'a na stworzenie czytelnego portalu o bezpieczeństwie użytkowników nie jest innowacją. Przykładem może być Facebook, który w pierwszej połowie roku zaprezentował użytkownikom swój Portal dla młodzieży. To strona, na której można znaleźć wiele informacji związanych z funkcjonowaniem Facebooka i nauczyć się, jak kontrolować opcje prywatności.

W tym przypadku na potrzeby rodziców stworzono jednak odrębną stronę, która jest zresztą dostępna już od 2016 roku. Portal dla rodziców, bo o nim mowa, zawiera w sobie wszystkie treści, które mogą zainteresować tytułowych rodziców, szukających informacji o tym, jak mogą chronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwami w internecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)