Ceny prądu pójdą mocno w górę, pamiętaj o tym przy kupowaniu komputera

Ceny prądu pójdą mocno w górę, pamiętaj o tym przy kupowaniu komputera

Ceny prądu pójdą mocno w górę, pamiętaj o tym przy kupowaniu komputera
27.09.2016 17:59, aktualizacja: 28.09.2016 13:35

Współczesne komputery stały się znacznie bardziejenergooszczędne niż w poprzedniej dekadzie, era monstrualnychRadeonów z TDP na poziomie niemal 400 watów minęła – i bardzodobrze. Idą bowiem spore podwyżki cen energii elektrycznej. W tensposób na odbiorców przerzucone zostają koszty politykiklimatycznej i inwestycje w elektrownie.

Zapraszamy do naszego przeglądu aplikacji, dzięki którym rachunki z elektrowni będą odczuwalnie niższe.

Ministerstwo Energii odpowiedziało dziś na interpelacjęposelską w sprawie cen energii. *Koszty związane z niezbędnąmodernizacją całej polskiej energetyki, jak również przewidywanywzrost poziomu PKB spowodują wzrost nominalnych cen energii – takhurtowych, jak detalicznych *– możemy przeczytać w odpowiedzi.To jednak nie do końca prawda, gdyż głównym powodem jestwydrenowanie z pieniędzy spółek energetycznych przez poszukującypieniędzy na swoje projekty rząd. Zmuszono je m.in. do wydaniamiliardów na ratowanie polskiego górnictwa, co przyczyniło się dotego, że nie mają dziś pieniędzy na modernizację i rozbudowęsystemu energetycznego. A że modernizacja jest konieczna, to zapłacąza to końcowi użytkownicy.

Ceny energii w Europie, źródło energiadirect.pl na podstawie danych forsal.pl
Ceny energii w Europie, źródło energiadirect.pl na podstawie danych forsal.pl

Z przedstawionych przez Rzeczpospolitą danych wynika, żeprzeciętny rachunek za energię elektryczną dla typowegogospodarstwa domowego (pamiętajmy, że typowe gospodarstwo domowenie ma raczej plazmowego telewizora czy komputera z dwoma kartamigraficznymi spiętymi w SLI) wzrośnie o 50-75 zł rocznie. Gracze,czy też osoby posiadające koparki kryptowalut, zapłacą więcej.To jednak nie jest całość podwyżek, ponieważ od 1 lipca płacimypodwyższoną tzw. opłatę przejściową, związaną z kosztamilikwidacji kontraktów długoterminowych elektrowni.

Nic więc, że mamy jedne z najwyższych cen energii w Europie –będą jeszcze wyższe. Konsumentom pozostanie inteligentnieoszczędzać. Jeśli jednak oszczędzać będą za bardzo, to skądspółki energetyczne wezmą pieniądze na modernizację?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (206)