CES 2014: Steam Machines do wyboru, do koloru

CES 2014: Steam Machines do wyboru, do koloru
07.01.2014 10:35

Firma Valve obiecywała, że na CES 2014 nastąpi wysyp komputerków Steam Machines i szybko potwierdziła wstępną listę producentów, którzy już szykują swoje propozycje, poszerzając ją nawet o kilka firm. W tym jeszcze roku będziemy mieli do wyboru salonowe PC przynajmniej pod szyldem Alienware, Alternate, CyberPowerPC, Digital Storm, Falcon NW, GigaByte, iBuyPower, Maingear, Material.net, Next Spa, Origin PC, Scan, Webhallen oraz Zotac. Ceny kształtują się od 499 do nawet 6 tysięcy dolarów.

350045752401225665

Wszystko oczywiście w zależności od zastosowanych podzespołów. Komputerki pojawią się na rynku nie tylko w różnych konfiguracjach sprzętowych, aby sprostać potrzebom użytkowników (i ich portfeli), ale także cieszących oko formach. Jedne prezentują się po prostu jak pomniejszony stacjonarny PC, inne to oszczędne w projekcie czarne kostki, a jeszcze kolejne zaoferują futurystyczny wygląd z bardzo stylowym podświetleniem. Najpewniej pierwsze ze swoim produktem będzie Digital Storm. Bolt II, jeden z droższych Steam Machine, pojawić ma się w amerykańskich sklepach jeszcze w tym miesiącu.

350045752401356737

CES 2014 pokazało też, że salonowe maszyny to wcale nie tylko taka ciekawostka. Intel głośno potwierdził wsparcie dla nich, choć oczywiście w przyszłości dostaniemy i sprzęt z układami AMD. Ciekawe ilu komputerowców zdecyduje się na zakup którejś z takich firmowych propozycji, a ilu spróbuje taniej złożyć sobie własne urządzenie ze SteamOS z tego, co uda im się wynaleźć w sieci. Rok 2014 wreszcie będzie tym wyczekiwanym PC?

Komputerek Maingear Spark
Komputerek Maingear Spark

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)